kolektivní vyjednávání škoda auto 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kolektivní vyjednávání škoda auto 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na automobilku Škoda Auto, která v Česku zaměstnává zhruba 35 tisíc lidí a stojí na ní byznys stovky tuzemských podniků, tvrdě dopadá válka na Ukrajině. Výrobu vozů začíná podle odborů citelně komplikovat nedostatek surovin z Ruska a Ukrajiny. Problém mají také subdodavatelé, kterým chybějí suroviny pro výrobu komponentů.
V automobilce Škoda Auto skončilo letošní kolektivní vyjednávání. Zaměstnancům vzrostou od 1.dubna tarifní mzdy o 2000 korun. Nová kolektivní smlouva je platná až do konce března 2026. Automobilka to uvedla v dopise zaměstnancům. Výši průměrné mzdy za loňský rok firma pravděpodobně zveřejní ve výroční zprávě. Automobilka Škoda Auto vyjádřila velké obavy a znepokojení nad ruským útokem na Ukrajině. Vedení společnosti doufá v rychlé zastavení nepřátelských akcí a návratu k diplomacii.
Takhle „tiché“ kolektivní vyjednávání ve Škodě Auto moc lidí nepamatuje. Odbory nikoho neburcují, nevydávají se silná mediální prohlášení, a už vůbec se nemluví o stávce. Tyto nástroje přitom byly v mladoboleslavské automobilce vždy tradiční součástí boje za vyšší mzdy. Letos ale volí odboráři jinou strategii. Válečnou sekyru nechávají zakopanou a jdou cestou mírového jednání. Jejich požadavky nejsou přesto malé. V nejistém období požadují od firmy především jedno: jistotu.
Výroba v automobilce Škoda Auto se po vánočních svátcích rozjede až 10. ledna. Výrobní linky se před svátky zastaví 22. a 23. prosince. Uvedl to dnes týdeník Škodovácký odborář. Důvodem delší odstávky je podle něj rozhodnutí z koncernu Volkswagen a také nutnost provést plánované investice.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto se připravuje na pravidelné kolektivní vyjednávání mezi vedením firmy a odbory. Nejdůležitějším úkolem blížícího se vyjednávání bude zachování zaměstnanosti, Škoda se nachází v nejsložitější situaci ve své novodobé historii. To oslabuje vyjednávací pozici odborářů, kteří si v uplynulých letech ekonomické prosperity prosadili výrazné zvýšení mezd a také lepší pracovní podmínky.
Tuzemský trh bojuje s nedostatkem pracovních sil. Ke konci května evidovalo ministerstvo práce a sociálních věcí necelých 286 tisíc uchazečů o zaměstnání. Volných pracovních míst přitom ke stejnému datu bylo téměř 347 tisíc. Někteří zaměstnavatelé si proto snaží pracovníky udržet zvyšováním mezd či rozšiřováním zaměstnaneckých benefitů. Plošný růst mezd přesto letos nelze ve většině sektorů očekávat, potvrzují velké firmy a ekonomové, které oslovil deník E15.
Ekonomické prognózy pro letošek jsou příznivější než ještě na podzim loňského roku, kdy se nad Českem hrozivěji vznášel stín německé recese. Růst ale stále zůstává nevyzpytatelný. Jak se situace projevuje v domácích firmách? V anketě E15 odpovídali podnikatelé, ale i manažeři a mluvčí významných domácích zaměstnavatelů.
Škoda Auto plánuje vytvořit v Mladé Boleslavi okolo 3 tisíc nových pracovních míst, pokud se dohodne s odboráři na zavedení 18směnného provozu. Ten má zajistit potřebné zvýšení kapacity mateřského závodu automobilky. V rozhovoru to uvedl předseda představenstva Škody Bernhard Maier.
V metropoli ještě letos začne pilotní projekt, na jehož konci má být metro, tramvaje a autobusy bez řidičů. Je to mimo jiné odpověď na současnou situaci, kdy se Dopravní podnik hlavního města Prahy potýká s nedostatkem zaměstnanců, a musí proto dělat ústupky odborům. „Přiznáváme, že počet volných řidičů na trhu je téměř nulový a my na to musíme reagovat,“ říká šéf DPP Martin Gillar.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce podle odborářů přesunout výrobu následníka modelu Superb do Německa. Důvodem má být velká poptávka po vozech značky Škoda, továrny tak nestíhají uspokojit poptávku. Mluvčí Škody Auto Zdeněk Štěpánek informaci nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.