Kolik Čechů žije v usa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Kolik Čechů žije v usa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jak velký prostor a kolik peněz potřebujeme k tomu, abychom si vytvořili místo pro žití? Podle architekta Vojtěcha Valdy, který se již několik let věnuje navrhování takzvaných tiny houses (malých domků), stačí i 15 metrů čtverečních a 505 tisíc korun. Přesně takové parametry má jeho nejnovější projekt.
Za Humny je podcast zabývající se mezinárodním děním, politikou a věcmi veřejnými, jehož první díl vyšel teprve v červnu roku 2019. I přesto jej ale letos Rádio Wave vybralo jako jeden z podcastů roku 2019. Za Humny provází studentky mezinárodních vztahů Barbora Chaloupková a Hana Martínková. Obě mimo to pracují v médiích, Barbora v Českém Rozhlase a Hana v DVTV. Povídáme si o jejich vnímání české mediální scény, diskutujeme o tom, zda se česká média dostatečně a kvalitně věnují mezinárodnímu dění a jestli...
Dvacet let se věnoval investičnímu bankovnictví v česko-slovenské investiční skupině Penta, kterou spoluzakládal. Před šesti lety vytvořil rodinný fond, přes nějž investuje vydělané peníze. „Když to hodně zjednoduším – nejsem vlastně expert na nic. Moje odbornost je v oblasti financí a umím si velmi dobře spočítat, zda investice dává smysl, nebo ne,“ říká v exkluzivním rozhovoru po mnoha letech Slovák Martin Kúšik.
Jeho šéfem je basketbalová legenda Michael Jordan, šestinásobný vítěz americké NBA a dvojnásobný olympijský vítěz, zároveň ale taky majitel klubu Charlotte Hornets. Právě pro něj bývalý český reprezentant, devětadvacetiletý Jakub Kudláček, už třetím rokem létá po světě a sleduje při hře stovky basketbalistů. Mezi nimi vybírá, kdo by byl tím správným pro tým do nejlepší basketbalové soutěže světa. Teď s nadšením sleduje, jak si čeští hráči vedou na světovém šampionátu v Číně a pro E15.cz zhodnotil šance ...
Čeští privátní investoři se s americkým investičním obrem Oaktree Capital podílejí na mezinárodní expanzi zdravotnické sítě Nextclinics zaměřené na asistovanou reprodukci. „Ještě letos bychom chtěli být největším řetězcem klinik v Evropě. A když všechno dobře půjde, do konce příštího roku na celém světě,“ říká zakladatel skupiny Miroslav Herden. Prozradil, kde chystají další nákupy a jak vyřeší průnik do Číny bez vstupu na čínské území.
Současná doba startupům přeje. Na trhu se nachází velké množství peněz a investoři se s optimismem vrhají do nových projektů. Přitom si ale mnozí z nich neuvědomují, že investice do podobných firem je stále vysoce riziková, myslí si partner společnosti Deloitte Jan Marek, který se dlouhodobě zabývá oceňováním hodnoty startupů.
Pětadvacet let stojí v čele nejvýznamnější neziskové organizace ve střední a východní Evropě. Každý rok rozdělí mezi potřebné v Česku a v cizině stamiliony korun. Za jeho působení v čele Člověka v tísni vznikl také dokumentární filmový festival Jeden svět, jehož 20. ročník právě probíhá. Za tu dobu se stal největší přehlídkou filmů s tematikou lidských práv na světě. „Když se řekne Člověk v tísni, je to vyhraněný názor na lidská práva v zahraničí, postoje vůči české společnosti. Jdeme do spousty těžkých ...
Ačkoliv jde o start-up, stal se loni ProtonMail se čtyřmi miliony klientů největším poskytovatelem e-mailových služeb ve Švýcarsku. A nejen to. Je i největším poskytovatelem šifrovaných e-mailových služeb na světě. „Zabezpečení musí existovat, jinak se nebude možné spolehnout, že slova, která nyní říkáme, nebudou za deset či dvacet let proti nám použita,“ tvrdí ředitel oddělení vývoje ProtonMailu pro Evropu Martin Zeman.
Třicet let po celém světě pracuje pro jednu firmu, momentálně řídí globální byznys pro dceřiné společnosti v Citigroup. Největší rozdíly vidí v přístupu k času, v němž lidé definují úspěch. „V Asii se obecně bere v potaz delší časový horizont. V Japonsku je normální uspořádat poradu a probírat plán na příštích deset let. V New Yorku by se takové porady nikdo neúčastnil. Tam se soustředí na daleko kratší časové úseky,“ popisuje své zkušenosti Marc Merlino.
Třicet let po celém světě pracuje pro jednu firmu, momentálně řídí globální byznys pro dceřiné společnosti v Citigroup. Největší rozdíly vidí v přístupu k času, v němž lidé definují úspěch. „V Asii se obecně bere v potaz delší časový horizont. V Japonsku je normální uspořádat poradu a probírat plán na příštích deset let. V New Yorku by se takové porady nikdo neúčastnil. Tam se soustředí na daleko kratší časové úseky,“ popisuje své zkušenosti Marc Merlino.