kolik je číňanů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kolik je číňanů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Washington vyměnil za Hanoj, ze které propojuje český byznys s vietnamským od loňského září. Český velvyslanec ve Vietnamu Hynek Kmoníček se tak podílí i na probíhající expanzi Škody Auto na zdejší trh. „Jenom v Hanoji je dnes už přes milion automobilů a místní tráví na motorkách a v autech mnohem víc času než Češi. Kdypak jste naposledy jezdil celou noc po Praze jen tak pro zábavu a pak si třeba na motorce ustlal? Normální hanojská noc místní mládeže,“ naznačuje potenciál stomilionového trhu Kmoníček.
Český autoprůmysl už „jede na krev“ nebo je ve ztrátě. A bude hůř, varuje Robert Kiml, viceprezident produkce společnosti Toyota Česká republika a také viceprezident Sdružení automobilového průmyslu. „Dramatický vliv na zaměstnanost bude mít emisní norma Euro 7, cena energií a poptávka po autech, jež prudce klesá,“ říká Kiml. Výroba v Česku se prodražuje natolik, že je často výhodnější vyrábět a dovážet z Asie. Zatímco bude Evropa přesouvat svou energetickou závislost z Ruska na Arabský poloostrov, čínské ...
Rychlost a manévrovatelnost stíhaček a ničivá síla zbraní rozhodovaly o výsledcích vzdušných bitev minulého století. Nyní to jsou a budou informace, co vyhrává letectvům a potažmo celým armádám klíčové střety. Pořízením 24 nejmodernějších stíhaček současnosti, amerických F-35 z dílny zbrojařského gigantu Lockheed Martin, má česká armáda získat rozhodující informační nadvládu. „Nákup by určitě stál kolem sto miliard korun a stal se nejdražší akvizicí v historii naší armády. Dodneška přitom naplno ...
Nedávný souhlas německé vlády s prodejem části terminálu v hamburském přístavu společnosti Cosco (China Ocean Shipping Company) má celoevropský rozměr. Přepravní gigant získává stále větší kontrolu nad přístavy na starém kontinentu a odborníci varují, že se Peking jeho prostřednictvím může pokusit ovládnout dodavatelské řetězce do Evropy. Upozorňují i na to, že firma díky celosvětové síti dokáže logisticky podporovat čínskou armádu.
I já mám problém sehnat lidi, práce vyšla z módy, říká Zdeněk Pohlreich. Úspory v trapu. Česko se stává rájem investorských pastí, lidé v nich hledají lék na inflaci. Realitní podnikatel Radovan Vítek pozastavil expanzi v Itálii, nevyšel mu ani plán na výstavbu stadionu AS Řím. Investiční závody do baterek Česko míjejí, na gigatovárny přitom sázejí VW, Tesla i Číňané. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu...
Mezi zahraniční investory, kteří v Česku působí v polovodičovém sektoru, se přidala i Čína. Šanghajská společnost Espressif Systems investuje do vývoje čipů a elektroniky v Brně. Číňané své aktivity oficiálně nekomentují, podle informací deníku E15 už ale zaměstnali asi dvacet odborníků a aktuálně nabírají další programátory, testery nebo manažery.
V Bletchley Parku poblíž Londýna je k vidění plejáda britských úspěchů v informačních technologiích včetně strojů, které spojencům umožnily dešifrovat nacistickou komunikaci, a tak přispět k vítězství ve druhé světové válce. Také po válce byla Británie díky firmám jako Sinclair považována za IT velmoc. Dnes však čelí potížím klíčového průmyslu s čipy.
Státy soutěží v tom, kdo uvalí nejtvrdší sankce na ruskou politickou elitu a s ní spojený byznys. Restrikce ovšem nejvíc dopadnou na ruské firmy a občany. „Z dlouhodobého hlediska čeká zemi silná ekonomická zaostalost – Evropa sníží odběr ruských surovin a Rusko je bude nuceno prodávat za nízké ceny Číně. Zemi budou navíc chybět čipy,“ předvídá rektor Nové ekonomické školy Ruben Enikolopov v rozhovoru, který vyšel na zpravodajském portálu Meduza. Níže nabízíme překlad rozhovoru.
Dobře, automobilky to nemají zrovna úplně easy. Není z čeho vyrábět a mnohdy auta nemá ani kdo smontovat. A když už jsou hotová, tak je není na co naložit a rozvézt je po světě. Jedinou dobrou zprávou jsou stále ještě plné portmonky jejich dychtivých zákazníků. Tyhle tři fabriky jsou z Číny, benzin i naftu považují správně po evropsku za vulgarismy, o kterých se nemluví, a na to, kolik stojí jejich akcie, mají zatraceně solidní tržby. Na burze přitom zatím čekají na své objevitele.
Tradiční evropské automobilky zažívají těžké časy. A to zdaleka nejen proto, že jejich výrobu kosí nekonečné odstávky. Firmy na starém kontinentu čelí sílící konkurenci z Asie. „Čínská vládní garnitura automobilkám zatrhla expanzi do USA, v hledáčku je tak Evropa,“ říká Patrik Fejtek, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy importéra Porsche ČR.