kolik je za zlatou medaili - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kolik je za zlatou medaili, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jiří Prskavec má kromě zlaté medaile ve vodním slalomu z poslední olympiády v Tokiu na kontě i třináct zlomených pádel. Někdy se věci prostě nedaří tak, jak by chtěl. A nejde jen o sportovní náčiní. Rozhodl se proto promluvit o extrémním tlaku, kterému jsou sportovci vystaveni, a o způsobech, jak se s ním vyrovnat. Třeba mobil u večeře Jiří Prskavec nesnese.
Náklady na výrobu olympijské medaile se pohybují zpravidla v řádech několika tisíc korun. Ve chvíli, kdy už však vzácný kov visí na krku olympijského sportovce, hodnota medaile rázem skokově vzroste. V aukcích se následně takové medaile často draží i za milionové částky. Příkladem může být dobročinná dražba zlaté olympijské medaile, kterou vybojoval boxerský šampión Vladimir Kličko ještě jako amatér na hrách v Atlantě v roce 1996. Ta se vydražila v přepočtu za 18,6 milionu korun.
Japonské hlavní město se vrátilo o rok zpátky v čase. Na letištních vlajkách, dveřích taxíků ale třeba i na zlatých medailích stojí nápis „Tokio 2020“. Dokonce i WiFi v tamní veřejné dopravě nese název „Sushi2020“ a odkazuje tak k minulému roku, kdy se měly olympijské hry konat původně. Kvůli pandemii koronaviru se však největší sportovní akce vůbec poprvé v historii přesunula na jiný rok. Proč ale zůstal v oficiálním názvu letopočet 2020?
Letní olympijské hry v Tokiu jsou už v plném proudu a čeští fanoušci bedlivě sledují, zda a popřípadě kdo by mohl letos přivézt medaile. Odpověď na tuto otázku neznáme. Víme ale, kolik medailí přivezli naši sportovci od vzniku novodobých Olympijských her, které začaly v Aténách roku 1896. Také víme, kdy dopadli nejlépe v rámci celkového medailového žebříčku, anebo naopak nejhůře. V infografice také uvidíte, kolik se LOH účastní sportovců a kolik je těch českých. Uvidíte také množství dalších pozoruhodných ...
Investiční fond Alethes, spravující mimo jiné peníze majitele Jablotronu Dalibora Dědka, nabírá nový kapitál. Jeho vedení nevylučuje skok ze stamilionového do miliardového řádu. Aktuální propady na světových trzích způsobené dopady epidemie koronaviru na ekonomiku stejně jako pád cen ropy má být unikátní příležitost pro expanzi na akciovém trhu. „Akcie jsou mnohem bezpečnější, než si lidé myslí. Pokud se někdo spálil na akciovém trhu, tak je to jen proto, že k investici přistupoval nevhodným způsobem, ...
Jedna malá poštovní známka může mít hodnotu jako činžovní dům. Investiční výnosy ze známek se však na rozdíl od nemovitostí počítají v dvouciferných hodnotách. Prezident Pražského klubu prestižní filatelie Tomáš Mádl v rozhovoru pro E15 Premium popsal, jak filatelistické investice fungují. Prozradil mimo jiné způsob, jakým bohatý český investor získal do své sbírky jednu z nejcennějších známek světa – Modrý Mauritius.
Hvězda Ester Ledecké se naplno rozzářila po zimní olympiádě v korejském Pchjongčchangu. V superhrdinské kombinéze ovládla svou parádní disciplínu snowboarding, ale svět – nejen alpského lyžování – šokovala vítězstvím v superobřím slalomu. Jako první žena v historii dokázala získat na jedné olympiádě dvě zlaté medaile v odlišných disciplínách. Její sportovní sny jí pomáhá plnit kromě rodiny i tým, který si pečlivě vybírá. „Jsou profesionálové a jsou fajn. Trávím s nimi deset měsíců v roce skoro každý den 24...
Jedni truchlí, jiní oslavují. Ve věku devadesáti let zemřel minulý pátek Fidel Castro, zanícený apoštol revoluce, noční můra jedenácti amerických prezidentů a člověk, který proměnil malý karibský ostrov v jednoho z hlavních hráčů světové politické scény.
Závodí se na olympiádě v Rio de Janeiru i pro peníze, nebo pouze pro čest a slávu? Jak v kterém případě. Za zlato berou nejvíc ze všech sportovci Singapuru – jejich vítězný plavec Joseph Schooling dostal v přepočtu téměř 18 milionů korun. Náš skvělý judista Lukáš Krpálek bude odměněn 1,75 miliony. Ale fenomenální americký plavec Michael Phelps získá za jednu zlatou v přepočtu jen 600 tisíc korun a ještě musí peníze zdanit.
Uplynulo již bezmála čtvrtstoletí, co vodní slalomář Lukáš Pollert prodal svou zlatou olympijskou medaili a utržené peníze dal na charitu. Chtěl tak devalvovat hodnotu olympiády, která se podle něho příliš přeceňuje. Tento názor nezměmil dodnes. „Upřímně řečeno mě výsledky na olympiádě moc nezajímají. Zajímá mě problematika dopingu,“ říká Pollert, nyní lékař pražské motolské nemocnice.