kolik odvádí zaměstnavatel za zaměstnance - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kolik odvádí zaměstnavatel za zaměstnance, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na právní aspekty podnikání. Jak firmu snadno založit? Na jaké smlouvy si dát pozor? A kolik procent přiznat investorovi?
Od ledna 2021 mají zaměstnavatelé možnost přispívat zaměstnancům na stravování dalším možným způsobem – vedle papírových nebo elektronických stravenek, dovozu jídla do zaměstnání „na fakturu“ nebo prostřednictvím zaměstnanecké závodní kantýny, byla zavedena možnost přispívat zaměstnancům na stravování i peněžním příspěvkem, tzv. paušálem.
Snad nejdůležitějším mzdovým údajem pro zaměstnance je čistá mzda, kterou pravidelně dostávají na svůj bankovní účet. Jak na výpočet čisté mzdy v roce 2021? Se začátkem roku 2021 se zároveň ruší superhrubá mzda a dochází ke zvýšení slevy na poplatníka. O kolik si díky tomu zaměstnanci polepší? Pomůže vám naše mzdová kalkulačka.
Ministryně financí kabinetu, který se v dolní parlamentní komoře opírá o pohodlnou většinu, prosí horní komoru ovládanou opozicí, aby provedla změny v daňovém balíčku, jehož základem je návrh, který podal její vládní a svým způsobem i stranický šéf.
Při zrušení superhrubé mzdy si zaměstnanci finančně polepší i o desetitisíce korun za rok, přestože budou mít stále stejně vysokou hrubou mzdu. Podívejme se na praktické výpočty.
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Přes 1700 korun k měsíční průměrné mzdě lidem navíc, ale také desítky miliard korun výpadku pro státní rozpočet. Takové jsou nejzásadnější dopady daňových změn, které navrhl premiér Andrej Babiš (ANO). Pokud návrh projde legislativou, po dvanácti letech zmizí dědictví z dob finanční krize v podobě superhrubé mzdy. Babišův návrh podporuje opoziční ODS, jen zčásti přijatelná je naopak pro vládní sociální demokracii.
Daň, sociální a zdravotní pojištění v jedné platbě. To má od příštího roku zavést paušální daň pro živnostníky, kterou v pondělí projedná vláda. Úleva pro podnikatele s příjmy do jednoho milionu ročně, která vyjde státní kasu na 300 milionů korun, vítá i část opozice. Naopak někteří ekonomové a odboráři varují před prohloubením rozdílů v odvodech zaměstnanců a živnostníků.
Za většinu zaměstnanců plní daňové povinnosti zaměstnavatel, pro osoby samostatně výdělečně činné jsou však daně, resp. odevzdání daňového přiznání jedním ze základních úkolů.
Ode dneška mohou firmy zasažené opatřeními proti pandemii koronaviru žádat o státní příspěvek na mzdy zaměstnanců. Stát proplatí 60 až 80 procent mzdy zaměstnanců, kteří nemohou kvůli vládním nařízením plně pracovat. „Příspěvek je nízký a nepomůže udržet kvalifikované pracovníky. Kurzarbeit je nicméně dobrý nástroj," říká v rozhovoru pro E15.cz šéf Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.