kolik poslanců se volí do evropského parlamentu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kolik poslanců se volí do evropského parlamentu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Šance českých občanů žijících v zahraničí, že v lednu vyberou nástupce prezidenta Miloše Zemana korespondenčně, definitivně padla. Schválení zákona, který si vláda Petra Fialy vytyčila v programovém prohlášení jako jednu z priorit, nelze do konce roku stihnout. Koaliční poslanci musejí přednostně schvalovat paragrafy, které mají zmírnit energetickou krizi. Opoziční ANO a SPD navíc hodlají normu umožňující takzvaný distanční výběr hlavy státu v Poslanecké sněmovně nadále blokovat.
Mikuláš Ferjenčík je člověk plný energie, který si na politika až překvapivě pečlivě promýšlí své odpovědi. Je z něho cítit odhodlání a zápal pro věc. Vyzařuje z něj politická sebejistota a odhodlanost jít do toho naplno. Uvidíme, jestli se Pirátům vyplní jejich předpovědi a opravdu je po říjnových volbách uvidíme v poslaneckých lavicích. Odpovědi na konkrétní otázky ohledně jejich programu posuďte sami.
Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek poskytl The Student Times rozhovor po středeční superdebatě pořádané Politologickým klubem FSV UK. Pavel Bělobrádek říká, že chce překonat bariéru, která mnohdy stojí mezi mladými voliči a hodnotově konzervativními stranami: „Určitě je ten volič pro nás zajímavý, ale u nás i v mnoha dalších zemích to prostě vypadá tak, že středovým, konzervativním a tradičním stranám lidé dávají hlas o něco později.“ Předseda KDU-ČSL také jednoznačně odmítá prvoplánové stížnosti na ...
Poznávacím znamením letošních eurovoleb je výrazný úspěch euroskeptiků. Například ve Velké Británii slaví historický úspěch protievropská Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP). V Česku naopak vítězily proevropské strany. Partaje kritické k Bruselu mají jen šest z 21 křesel určených pro české zástupce. Úspěch slaví svobodní, kteří poprvé získali poslanecký mandát. Naopak Strana zelených opět vyšla naprázdo, její šéf Ondřej Liška proto složil funkci.
Sociální demokracie, která se v předvolební kampani snažila tvářit jednotně, se viditelně rozštěpila. Vedení strany po nepřesvědčivém vítězství ve volbách vyzvalo svého šéfa Bohuslava Sobotku, aby odstoupil z funkce. Ten to však odmítl. Mezi příznivci Sobotky a jeho odpůrci se strhla tvrdá slovní přestřelka. Padaly výrazy jako podpásovka a podraz. Špičky partaje také odstavily předsedu strany z vyjednávání o budoucí vládě. K rezignaci vyzval Sobotku i prezident Miloš Zeman.
Navzdory sporům o úředníka Ladislava Bátoru a nyní o státního tajemníka pro evropské záležitosti jsou podle šéfa poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury vztahy mezi koaličními stranami klidnější než na jaře. Vedle debat o státnímu rozpočtu na příští rok se další střety očekávají kvůli stravenkám nebo rozpočtovému určení daní. Stanjura přesto věří, že vláda vydrží. „Čeká nás schvalování definitivních verzí reforem. Byla by škoda vzdát to pár měsíců před tím, než vstoupí v platnost,“ říká.