kolik spořit na penzi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kolik spořit na penzi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Penzijní reforma v Česku se stala takřka legendou. Nynější třicátníci a čtyřicátníci se proto zařizují po svém a střádají si na stáří na vlastní pěst. Stát neschopný koncepčního kroku přichystal budoucím důchodcům alespoň malou úlitbu, takzvaný účet dlouhodobých investic, který má zajištění na stáří svépomocí alespoň trochu ulehčit. „Motivem pro jeho zavedení je mimo jiné snaha naučit lidi, aby byli schopni se postarat sami o sebe a aby rostla obec těch lidí, o které se nebude muset stát bezpodmínečně ...
Finanční gramotnost se v České republice v průběhu let mírně zlepšuje. Podle průzkumu ministerstva financí jsou ale Češi v tom, jak dokážou nakládat s vlastními penězi, rozumí finančním zákonitostem nebo se vyznají v nabídce produktů, ve srovnání s rozvinutými státy pouze v průměru. Je co zlepšovat. Například téměř šest z deseti českých domácností si nevytváří žádný rozpočet a nesleduje své příjmy a výdaje. To je přitom základ pro správné hospodaření. Co dalšího pomůže vašim financím vydat se správným ...
Po mnoha letech ve veřejném sektoru a korporátu se Vladimír Bezděk stal startupistou a zapojil se do projektu, který umožňuje drobné investice do realit komukoli. Chtěl se zkusit uživit sám, zaštítěn jen svou pověstí a zkušeností. „Kolik stojí postavit se na vlastní nohy? Není to, na co jsem byl zvyklý, ale nevadí. Je to obohacující,“ říká bývalý šéf několika pojišťoven, poradce bankovní rady ČNB a muž, jehož jméno kdysi dalo název vládní expertní komisi pro přípravu penzijní reformy.
Česko dostalo od Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) analýzu k reformě důchodového systému, o kterou loni požádalo, řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). "Studie nám dělá velkou radost. Potvrzuje naše závěry," uvedla ministryně. Její úřad se chystá analýzu zveřejnit koncem června.
Krize covid-19 zaskočila nejednu domácnost. Lidé začali řešit výši svých úspor a někteří z nich si položili i otázku, jak dlouho se svou finanční rezervou vydrží. Což je podle odborníků velice příhodná otázka.
Finanční obezřetnost Čechů není podle odborníků příliš dobrá. Nad svými výdaji se příliš nezamýšlíme. Češi prý navíc raději šetří na konkrétní věc než na budoucnost.
Na začátku posledního celého roku před sněmovními volbami stojí za to podívat se na důchodový systém, snad nejbolestivější oblast českých veřejných financí. Co se v ní podařilo udělat? A hlavně – jaké jsou její vyhlídky? Stručné odpovědi na tyto otázky by mohly znít „zhoršit bolesti“ a „mizerné“.
Návrh na rozdělení nynějšího starobního důchodu na dvě části, tedy minimální solidární penzi placenou z daní a zásluhovou část vycházející z pojistného, dostává konkrétní obrysy. Vládní důchodová komise začala v pátek jednat o nastavení případného minimálního důchodu. Ten by se mohl pohybovat kolem třiceti procent průměrné hrubé mzdy, která v současnosti činí zhruba 34 tisíc korun.
Při spoření na penzi v doplňkovém penzijním spoření a penzijním připojištění je možné dosáhnout i zajímavé daňové úspory. Za jakých podmínek a v jaké výši? Podívejme se na praktické příklady.
Důchodová komise se shodla na tom, jakým směrem by se mohla ubírat dlouho očekávaná penzijní reforma. První důchodový pilíř by se tak mohl rozdělit na dvě části – nultou solidární a první zásluhovou.