kolik stoji jeden zaměstnanec - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kolik stoji jeden zaměstnanec, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tuneláři z Metrostavu vyrazili ve skandinávských zemích za 14 let více než 35 kilometrů tunelů a chystají se na další. I tamní výběrová řízení však ovlivňují korupční kauzy Metrostavu, které se v Česku řeší už osm let. „Dokonce jsme už museli situaci objasňovat zástupcům firmy, která měla na jedné z našich staveb působit v roli subdodavatele,“ říká Aleš Gothard, jenž od loňského listopadu řídí v Metrostavu Divizi 5, která se zabývá zejména ražbami tunelů. Zároveň je předsedou představenstva nové dceřiné ...
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
Největší českou školu pilotů F Air čeká velmi náročný rok. Zahraniční studenti kvůli pandemii sice nedorazili, ale brutální osekávání nákladů jako jinde v letectví se nekoná. „Až krize skončí, musíme být připraveni. Návrat k normálu byl v minulosti vždy velmi rychlý,“ říká ředitel a spolumajitel firmy Michal Markovič. Nedostatek frekventantů ve výcviku profesionálů zatím alespoň částečně vyvažují hobby letci, kterých v pandemii výrazně přibývá.
Pandemie tvrdě zasáhla automobilky i jejich zavřené autorizované prodejny. Systém fungování vztahů výrobců a dodavatelů se bude muset změnit, aby byl dostatečně efektivní. „Zatím platí, že v cizině obvykle vyrábějí nejrůznější součástky v tak velkém množství, že je prodají o tři koruny levněji než ten, kdo je produkuje u našeho areálu,“ říká šéf Toyoty ČR Martin Peleška, podle něhož, když se ekonomika rychle neotevře, je ve vážném ohrožení pětina dealerství všech značek.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Masový přesun na home office a rozvoj IT hrají do karet firem budujících datová centra. Státní zakázky zatím paradoxně až takovým hybatelem oboru nejsou. „Rezistence je samozřejmě obrovská,“ říká k ochotě úředníků přijímat nové technologie Milivoj Uzelac, majitel tuzemského stavitele datových center Altron.
Má na starost výběr zaměstnanců a top manažerů do celé skupiny PPF, která už nyní po světě zaměstnává na sto tisíc lidí. Lidé se často hlásí spontánně a sami. „Aktivní přítomnost vlastníka, pana Petra Kellnera, a jeho způsob uvažování i rozhodování dramaticky ovlivňuje jednání a rozhodování všech pater firmy,“ říká Petr Janák, výkonný ředitel pro lidské zdroje PPF, která prosazuje podnikatelský přístup k práci.
Lesy i lesní byznys v Česku procházejí krizí. Kvalitní dřevo i krásné hvozdy vzala Čechům neschopnost státu řádně se starat o zelené bohatství. Nadvládu převzal kůrovec, v tuzemsku o poznání razantněji než v okolních zemích. „Když kůrovcová kalamita v roce 2015 začala, Lesy ČR to flákaly, nedělaly, co měly. Možná by bylo šikovné, kdyby státní lesy byly svěřeny krajům, když to stát neumí. Nebo kdyby se zrychlil systém veřejných zakázek, aby byl rychlejší než kůrovec,“ říká hrabě Constantin Kinský, potomek ...
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.