kolik stojí rodinný dům - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kolik stojí rodinný dům, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V běžné domácnosti představuje ohřev vody druhou největší položku na fakturách za energie – hned po vytápění. Je proto logické, že lidé hledají cesty, jak v této oblasti ušetřit. Jednou z oblíbených variant je instalace solárních panelů. Jaké možnosti fotovoltaika u ohřevu vody přináší a kdy se vyplatí?
Legendární Šumperák táhne. V Česku jich stojí stovky. Historii těchto kultovních domů mapuje kniha fotografa Tomáše Pospěcha, která před několika lety získala nominaci na cenu nejkrásnější knihu roku. Co vlastně Šumperák je a jaké souvislosti se s tímto fenoménem pojí? Pro E15.cz to popsal autor knihy.
Rodinných domů se staví o třetinu méně. Materiál je drahý a hypotéky nedosažitelné. Allegro pohltí Mall.cz a vyzve Alzu na souboj. Vydělají na tom zákazníci. Fait prodal brněnský brownfield. Má tam být rezidenční komplex za miliardu korun. Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Cesta Jana Smoly do vedení cihelen HELUZ začala před dvaceti lety, kdy nastoupil jako mistr výroby v cihelně v Hevlíně. Později se stal šéfem výroby a šéfem závodu, až si ho rodina Heluzova blíže všimla a svěřila mu vedení konglomerátu, který kdysi založili jejich předkové. Dnes má Jan Smola coby ředitel skupiny nejen dokonalý vhled do technické části, ale ví i to, kudy se jeho byznys začne v těžké době ubírat. „Zlepšení přijde, lidé stále nemají naplněnou potřebu bydlení,“ říká muž, který rodinnou firmu ...
O tom, jak v budoucnu vyrábět cihly, vedou odborníci vášnivé diskuze. Bez plynu to totiž zatím nejde. O jeho dovoz mají ale výrobce stavebních materiálů obavy. A tak se největší tuzemský výrobce cihel Wienerberger rozhodl pojistit se proti výpadkům dovozem zkapalněného plynu (LNG) v tancích ze zahraničí. „Dlouhodobě to není udržitelné. Tohle řešení by výrobní náklady navýšilo do té míry, že by produkty nebyly prodejné, ale krátkodobě, v krizi, to pomůže výrobu udržet,“ říká generální ředitel Wienerbergeru ...
Poptávka po nájemních bytech vystřelila vzhůru. Přesto musí pronajímatelé zvažovat, jak vysoké ceny nasadit, aby bydlení v jejich domech bylo pro lidi ještě vůbec dosažitelné. „Když teď sestavujeme rozpočet na příští rok, tak je náš největší bolehlav, abychom nastavili zdravou míru mezi potřebou růstu nájemného, tak abychom pokryli všechny náklady, a tím, aby se nám nezvyšovaly odchody lidí,“ říká Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel firmy Heimstaden, která zejména na ...
Alternativní energetická řešení zažívají v Česku nebývalý boom. A není divu, v době dramatického růstu cen energií hledají Češi řešení jak vyzrát na vysoké účty za energie. Právě udržitelné technologie, které zhodnotí nemovitost a současně pomohou výrazně ušetřit, se jeví jako správná cesta. Vedle státních dotací na jejich pořízení poskytují zvýhodnění už i banky a stavební spořitelny.
Distributoři stavebních materiálů zažívali období dlouhé prosperity, které jim umožnilo dobýt každé středně velké město. Nyní je konstantnímu růstu konec, příští rok se trh propadne o pětinu, obává se předseda představenstva stavebnin Pro-Doma Jan Mařinec. „Byl by to největší pokles od revoluce. Kdo se nepřipravil, skončí. Očekávám, že nastane další konsolidace,“ říká Mařinec.
Solární panely začínají být v českých domácnostech poměrně běžná forma energetické úspory a atraktivní jsou i z hlediska udržitelnost, protože vyrábějí „zelenou energii“. Kromě životního prostředí mohou ulehčit i rodinnému rozpočtu, neboť zvyšují energetickou soběstačnost domácnosti a je na ně možné získat dotace.
Možná jste už četli, že části klientů pojišťovny vyplatí při škodě na majetku nedostatečné plnění, protože nejsou „správně“ pojištěni. Je to pravda. Řada lidí má totiž svůj majetek skutečně pojištěný špatně! A to jak z pohledu nastavených pojistných částek, tak i ohledně struktury připojištění. Jak se tedy pojistit „správně“? A co si vlastně pod tímto pojmem představit?