kompenzační bonus červen - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kompenzační bonus červen, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.
Podnikatelé v úpadku budou zřejmě moci čerpat příspěvek na podnikání postižené dopady pandemie, takzvaný kompenzační bonus, 500 korun denně, a to zpětně. Umožnit jim to má změna zákona, kterou ve zrychleném režimu ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát. Změna se týká jen fyzických osob - podnikatelů v úpadku. Rozšíření okruhu příjemců umožnil podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) předběžný souhlas Evropské komise, která to předtím odmítala. ...
Podnikatelé v úpadku budou zřejmě moci čerpat příspěvek na podnikání postižené dopady pandemie, takzvaný kompenzační bonus, 500 korun denně, a to zpětně. Umožnit jim to má změna zákona, kterou ve zrychleném režimu ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát. Změna se týká jen fyzických osob - podnikatelů v úpadku. Rozšíření okruhu příjemců umožnil podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) předběžný souhlas Evropské komise, která to předtím odmítala.
Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu stoupl na 341,5 miliardy korun z říjnových 274 miliard korun. Loni ke konci listopadu byl schodek 38,6 miliardy korun. Letošní listopadový výsledek je nejhorší od vzniku České republiky. Dosud byl ke konci listopadu nejvyšší schodek rozpočtu v roce 2009, činil 169,4 miliardy korun.
Krize covid píše první podnikatelské příběhy. Jedním z nich je i příběh Jaroslavy, která si v listopadu loňského roku otevřela kavárnu. Kvůli koronaviru a opatřením proti němu si dnes vzala americkou hypotéku na byt, v němž bydlí, aby udržela podnikání při životě.
Finanční správa začíná přijímat žádosti o kompenzační bonus pro poškozené OSVČ, společníky malých s.r.o. a osoby pracující na DPČ a DPP v rámci programu navazujícího na úspěšnou Pětadvacítku známou z jarních měsíců. Žádosti je možné podávat i přesto, že dosud nebyl dokončen legislativní proces a zákon nenabyl účinnosti. Důvodem je skutečnost, že Finanční správa v posledních týdnech dostávala enormní množství vadných žádostí na neaktuálních formulářích.
Na listopadové a prosincové nákupy spojené s Vánocemi obvykle připadá třetina ročního obratu elektronických obchodů, jen loni to bylo zhruba padesát miliard korun. Závěrečný sprint pandemií vyšinutého roku 2020 by měl být ještě výnosnější – pokud se však e-shopy dokážou vyrovnat s logistickou výzvou, kterou ještě nikdy nezažily.
Poslanci schválili obnovení kompenzačního bonusu ve výši 500 korun denně pro OSVČ a společníky malých s.r.o. s převažující činností podnikání v zavřených oblastech ekonomiky.
Vláda od čtvrtečních 6.00 do 3. listopadu nařídila omezení pohybu a kontaktu s jinými lidmi. Výjimkou jsou cesty do práce, na nákupy, k lékaři nebo za rodinou, uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zavřou některé obchody a služby, podnikatelům budou vypláceny kompenzace. Nejvýznamnější rozdíl oproti jarnímu takzvanému lockdownu je to, že nejsou zavřeny hranice.
Úvěrové moratorium přijaté v dubnu během první vlny koronaviru definitivně skončí tento měsíc, i když firmy i drobní podnikatelé volají po jeho prodloužení. Banky ujišťují stát, že budou klientům dál pomáhat klientům, byť začnou posuzovat situaci každého zvlášť. Dohodla se na tom s nimi šéfka státní pokladny Alena Schillerová (ANO).