koncesionářské poplatky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koncesionářské poplatky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čeká nás jen pár týdnů, než veřejný prostor znovu ovládnou debaty o budoucím šéfovi České televize. Nepochybně znovu uslyšíme řadu důvodů, proč bychom měli zvýšit koncesionářský poplatek. To všechno je určitě legitimní, ale ani postava ředitele jednoho ze tří veřejnoprávních médií není tak důležitá jako aspekt, který v debatě úplně zaniká. Klíčová je totiž otázka, co vůbec od veřejnoprávních médií chceme a jak je definujeme.
Zkratka SIPO označuje způsob úhrady pravidelných plateb, který již desítky let nabízí Česká pošta. Jak funguje SIPO, v čem spočívají hlavní výhody této služby a jaké se s ní pojí poplatky?
Na jaře příštího roku se bude rozhodovat o tom, kdo jako generální ředitel povede Českou televizi dalších šest let. Nebudeme si dělat žádné iluze: veřejnoprávní televize je pod trvalým tlakem dnes opozičních stran ANO a SPD. Ani nominačními kouzly při volbě členů Rady ČT se ovšem Petra Dvořáka v minulých letech nepodařilo odvolat, a tak se veškerá pozornost soustředí už teď právě na příští volbu.
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) v nedělní debatě se zástupci audiovizuálního průmyslu neuvedl, zda vláda letos zvýší rozpočet na filmové pobídky. Pobídky jsou podle něj důležité, vláda ale musí vést debatu o tom, zda je vhodné stamiliony korun podporovat jen jeden sektor kreativního průmyslu, jímž audiovize je. Baxa to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce České televize přenášeném z filmového festivalu v Karlových Varech.
„Kauza Balák je podle mě donebevolající, naprosto neobhajitelný případ udělení prezidentské milosti,“ myslí si Martin Baxa. Zeman svým rozhodnutím prominout řediteli Lesní správy Lány Balákovi tříletý trest za zmanipulovanou veřejnou zakázku znevážil principy právního státu, které by měli ctít všichni čeští prezidenti.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Dvoudenní rozhlasová přestřelka o Jitku Obzinovou skončila, prapodstata problému zůstala nevyřešena. Pod prapory těžko zpochybnitelné neprofesionality bývalé ředitelky zpravodajství televize Prima a pošetilosti generálního ředitele Reného Zavorala, který špatně odhadl sílu odporu zaměstnanců rádia, doutná léta neřešený problém podfinancovanosti Českého rozhlasu. A o peníze nebo pracovní místa tady půjde brzy znovu.
Desetitisícovým dluhům, které přerostly v několikamilionové exekuce, může být pro některé lidi brzy konec. Ve čtvrtek začíná takzvané Milostivé léto, tedy mimořádné tříměsíční období, kdy lidem v exekuci stačí zaplatit původní dluh a 908 korun exekutorovi. Úroky, penále a další platby jim posléze budou odpuštěny. Vymanit se z exekucí mohou až stovky tisíc lidí.
Často se v debatách v médiích a na sociálních sítích odkazuje na Německo, kde se vše dělá tak nějak lépe, což samozřejmě není a nemusí být pravda. Kvůli chybějící vakcíně si dnes Němci stěžují na laxnost státu úplně stejně jako Češi.
Pravomocné verdikty okresních a krajských soudů lze nově dohledat na internetu. Ministerstvo spravedlnosti pod vedením Marie Benešové (za ANO) vytvořilo po letech nezdarů novou databázi, ve které mohou soudy nižší instance sdílet anonymizované verdikty z civilní a částečně trestní agendy. Dostupnost minulých rozhodnutí má pomoci transparentnosti i předvídatelnosti soudních rozhodnutí.