konec innogy v česku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu konec innogy v česku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jen pár týdnů před tím, než loni v létě kulminovaly rekordní ceny energií na burze, premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že stát hodlá ovládnout klíčové elektrárny v zemi. Energetikům tím dal jasnou zprávu, že je v plánu zestátnění nebo minimálně rozdělení polostátní skupiny ČEZ. Od té doby vláda dodržuje přísné informační embargo. Většina analytiků se nicméně shoduje, že stát svou roli v ČEZ nakonec pravděpodobně posílí, minimálně v oblasti jaderné a dost možná i uhelné energetiky. Mělo by to své výhody i ...
Na maloobchodním trhu dodavatelů energií skončila další firma. Společnost Česká Regionální Energetika, která měla ještě v lednu zhruba 3700 odběrných míst, prodala svůj zákaznický kmen domácností svému konkurentu První česká energie. Prodávající se chce soustředit už jen na velkoobchod, potažmo dodávky velkoodběratelům, tedy větším podnikům.
Rok 2023 je zatím z energetického hlediska ve znamení stabilizace. Stoupající ceny energií znervózňovaly odběratele již v roce 2021, koncem února 2022 vystřelily strmě vzhůru. Spouštěčem bylo především vypuknutí války na Ukrajině, následné sankce uvalené na Rusko a s nimi související ruské kroky. Nakonec došlo i na obávané přerušení dodávek. Česká republika i další evropské státy proto musely začít řešit nejen možné zastropování cen, ale také svou závislost na ruském plynu. Jednu z možností představuje ...
Energetická krize se blíží podle odborníků ke konci. Jak se určuje cena elektřiny na burze a co ji ovlivňuje? Jak vypadá aktuální graf burzovní ceny elektřiny? Kdo jsou největší dodavatelé elektřiny v Česku a kde najdete jejich ceníky? Jak zní aktuální prognóza a do kdy potrvá zastropování cen energií? Dozvíte se v článku.
Evropská energetická krize se alespoň prozatím vzdaluje nejčernějším scénářům nedostatku energií. Teplotně přívětivý podzim a úspory ve spotřebě umožnily naplnit evropské i české zásobníky na takovou úroveň, že je hrozba plynu pro letošní topnou sezónu už jen teoretická, míní majitel skupiny Carbounion Holding Petr Paukner. „Zkapalněného plynu bude pro letošek určitě dostatek, pokud nenastane arktická zima nebo katastrofické scénáře v geopolitice. Podíl plynu ve výrobě elektřiny bych dnes přesto nezvyšoval...
Dodavatelé energií včetně ČEZ zvedli ceny pro nové zákazníky. Armáda ustoupila gigafactory. Stát bude pro vojáky hledat náhradu za letiště Líně u Plzně. IKEA v Česku zdražuje až o desítky procent. Mobilizace drtí ruskou společnost a malý byznys. Demografický výhled v Rusku je černý. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Dodavatelé energií již začali odběratelům zohledňovat státní příspěvek přes takzvaný úsporný tarif. Dodavatelé příspěvek většinou zákazníkům promítnou do nejbližších záloh, které o výši příspěvku sníží. První záloha, která se lidem sníží, bude říjnová. Vyplývá to z vyjádření dodavatelů energií. Příspěvek z úsporného tarifu letos domácnosti obdrží na základě své smlouvy na odběr elektřiny, přičemž bude činit celkově 2000 korun nebo 3500 korun podle spotřeby. Příští rok se však úsporný tarif ve schválené ...
Fixace cen energií během letošního roku v Česku končí odhadem statisícům zákazníků. Jde tak o menší část odběratelů, valné většině končí smlouvy s fixovanými cenami až v následujících letech, zjistila ČTK od dodavatelů. Po skončení smlouvy s fixovanou cenou se nyní zákazníkům zvednou ceny a tím i měsíční zálohy. Ceny energií na burze totiž dosahují rekordních výšin. Do ceníků se propisují se zpožděním, jelikož dodavatelé často nakupují elektřinu dopředu, tedy za nižší ceny, než jaké jsou na burze dnes.
Energetická skupina innogy loni v Česku dosáhla čistého zisku 1,8 miliardy korun, meziročně o 600 milionů méně. Utržila 32,7 miliardy korun, což je v meziročním srovnání o 1,6 miliardy korun méně. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, kterou zveřejnila ve Sbírce listin.
Tuzemské energetické společnosti se usilovně připravují na situaci, kdy by Moskva ze dne na den odstřihla Česko od dodávek plynu, tak jak se to ve středu stalo Polsku a Bulharsku. Některé z nich dokonce jednají s alternativními dodavateli. Podle ekonomů však ruské energetické zdroje v nejbližší době zcela nahradit nelze. Rusko dosud zajišťovalo České republice téměř sto procent její veškeré spotřeby plynu a 29 procent spotřeby ropy.