konec prodeje družstevních bytů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu konec prodeje družstevních bytů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Základem bezpečného pronájmu bytu je dobrá nájemní smlouva. Na internetu najdete spoustu vzorů, ale ne všechny jsou kvalitní. Nejdříve zvažte, zda je pro vás vhodnější smlouva na dobu určitou, nebo neurčitou. Co dalšího brát v úvahu a na co si dát pozor?
Navzdory snaze současných pražských radních se obecní bytový fond dál zužuje. Nejenže pokračují privatizace bytového fondu ve správě městských částí, ale byty se také nestíhají opravovat a město zatím nestaví ani nové. Chybí mu totiž peníze. „V tomto volebním období jsme z Fondu pro rozvoj dostupného bydlení podpořili investice za zhruba 3,5 miliardy. Nyní už finance došly a fond je prázdný,“ popisuje finanční poměry pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský (Piráti). Na novou výstavbu si ...
Hnutí dosluhujícího premiéra Andreje Babiše se po jarních ztrátách opět dostalo do čela předvolebních průzkumů. I kvůli několika vlnám koronaviru se hluboce propadl schodek státního rozpočtu. Přesto ANO slibuje, že v dalším volebním období bude daňové otázky řešit citlivě. Úspory chce hledat ve zjednodušení daní a rušení daňových výjimek. Podle programového prohlášení bude také pokračovat v úsporách na provozu státu hlavně díky digitalizaci a odstranění zbytečné byrokracie.
Praha plánuje na svých pozemcích postavit v příštích patnácti letech na šest tisíc městských bytů. „Až první projekt získá územní rozhodnutí, politická reprezentace bude muset rozhodnout, kdo bude výstavbu realizovat. Zatím převládá představa, že by to mohl řešit magistrát přes odbor investic. Ale může to být i jinak. Úkolem Pražské developerské společnosti je teď zajistit projekční fázi,“ říká její ředitel Petr Urbánek.
Nenasytný trh s byty neochromila ani pandemie a po nových projektech se dál okamžitě jen zapráší. Výstavbu zatím stále drtí hlavně komplikovaný povolovací proces.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Při průjezdu obcí Drasty kousek za Prahou mě párkrát napadlo, proč tu právě filmaři nenatáčejí temné krimi ze Sudet nebo scény z postapokalyptického snímku. Před časem se ale ponurá lokalita začala měnit. Na dvoře někdejšího družstevního statku začalo být rušno a některé zdevastované budovy získaly nový kabát. Obec vděčí nečekanému impulzu k rozkvětu bosým karmelitkám, kterým bylo v klášteře na Hradčanském náměstí těsno.
Vláda schválila balíček daňových opatření, od něhož si slibuje rozpohybování trhu s nemovitostmi a z dlouhodobého hlediska také zlepšení dostupnosti vlastního bydlení. Poslední známá podoba zachovává daňové odpočty i u nových hypoték až do konce roku 2021.
Developerská společnost Finep postaví v Praze 6 v první etapě projektu Rezidence U Šárky 218 bytů zhruba za miliardu korun, sdělil její mluvčí David Jirušek. Přibližně třetinu z nich nabídne společnost do osobního vlastnictví, zbytek do družstevního. Stavbu zahájí ve druhé polovině letošního roku, a její dokončení je plánováno na přelom let 2022 a 2023.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.