konec regiojetu na slovensku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu konec regiojetu na slovensku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kvůli masivnímu zdražení paliv bojují pandemií finančně vyčerpaní autobusoví dopravci o přežití. Dva roky ztrát vygenerovali i ti, kteří jezdí pod vlajkou německé platformy FlixBus. Ta chce situace využít a poohlíží se po možných akvizicích v Česku i zahraničí. „Je pravděpodobné, že za účelem akvizic FlixBus spustí další investiční kolo, ještě než vstoupí na burzu,“ říká ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza, jenž zodpovídá také za slovenský a maďarský trh.
Dopravci na silnicích i železnici bojují v poslední době nejen s důsledky pandemie koronaviru. Železniční trh se postupně otevírá soukromým firmám, které získaly první státem dotované linky. Nejostřejší zápas tak vedou dopravci o to, kdo si z tučného balíku státních peněz ukrojí v příštích letech nejvíc. „Podíl Českých drah může klesnout na polovinu. Ve stávající podobě tu už vůbec nemusí být,“ říká majitel dopravce RegioJet Radim Jančura.
Železniční doprava se po celé Evropě liberalizuje a součástí těchto změn je i Česko. Soukromým dopravcům se naskýtá velká šance ukousnout si z tuzemského trhu mnohem větší sousto, než které je živí dnes. Na konci příštího roku totiž vyprší desetiletá smlouva státu s Českými drahami o provozu vnitrostátních dálkových tratí a soutěží se i o regionální tratě. Úsilí především RegioJetu a Leo Expressu nahradit na nich národního dopravce tak vrcholí. „Potenciál tohoto byznysu tak přesahuje pět miliard korun ...
Policisté vypátrali v Hondurasu muže, který údajně zorganizoval loňské opakované šíření poplašné zprávy o bombě uložené v dopravních prostředcích firmy RegioJet. Ve středu byl dopraven do Česka a policie ho předala do vězení za jeho dřívější skutky. V souvislosti s RegioJetem hrozí muži a jeho komplicovi až osmileté odnětí svobody, a to i za pokus o vydírání. Uvedl to Jaroslav Ibehej z Národní centrály proti organizovanému zločinu.
Soukromý železniční dopravce RegioJet podnikatele Radima Jančury neuspěl na Slovensku s návrhem, aby stát kompenzoval takzvané sociální slevy za přepravu vybraných skupin cestujících nejen ve státem dotovaných vlacích, ale i v komerčních spojích. RegioJet a ministerstvo dopravy o tom informovaly po schůzce ministra Arpáda Érseka s Jančurou. RegioJet zároveň potvrdil své dřívější rozhodnutí, že na konci ledna přestane provozovat své komerční dálkové vlaky mezi Bratislavu a Košicemi.
Soukromý železniční dopravce RegioJet z české skupiny Student Agency koncem ledna ukončí provoz svých dálkových vlaků mezi Bratislavou a Košicemi. Své rozhodnutí zdůvodnil státními zásahy do vlakové dopravy na Slovensku. Společnost také uvedla, že své ostatní aktivity v dopravě v zemi hodlá posílit.
Dopravní společnost Arriva hodlá s prosincovým příchodem nového jízdního řádu výrazně posílit svou přítomnost na českých a slovenských kolejích. Novinkou je především zavedení spoje z Prahy do Nitry, jde o vůbec první přímou vlakovou linku mezi oběma městy.
Autobusy Student Agency a RegioJetu, které patří podnikateli Radimu Jančurovi, loni využilo na českých a slovenských vnitrostátních a na mezinárodních linkách 7,25 milionu cestujících, což je nárůst proti předchozímu roku o 12,4 procenta. Nejrychleji rostly mezinárodní linky, a to o více než 16 procent. České vnitrostátní linky rostly o tři procenta.
Český dopravce RegioJet ukončí v prvním čtvrtletí příštího roku provoz svých dálkových vlaků mezi Bratislavou a Košicemi. Společnost tento krok odůvodnila údajně nekalou konkurencí slovenského státního dopravce ZSSK, proti které nezakročil tamní ministr dopravy Ján Počiatek. Na svého konkurenta RegioJet podá žalobu.
Slovensko se dneškem zařadilo k zemím, které chtějí pustit konkurenci do dotované železniční dopravy. Ministerstvo dopravy vypsalo tendr na provoz dálkových vlaků na páteřní trati mezi Bratislavou a Banskou Bystricí. Jde o první soutěž tohoto druhu u našich východních sousedů. Vítěz získá smlouvu minimálně na deset let, v klání půjde minimálně o deset milionů eur na dotacích, tedy zhruba 280 milionů českých korun.