kontrola na hranicích koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kontrola na hranicích koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Policii bude s kontrolou dodržování nových restrikcí proti šíření koronaviru od úterý pomáhat 3834 vojáků a 270 příslušníků Celní správy. Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst a nosu a uzavření dalších obchodů a služeb hlídat od pondělí, odkdy na tři týdny platí. Dohromady bude nasazeno 30 tisíc lidí, uvedl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Polsko podle ministra zdravotnictví Adama Niedzielského nevylučuje omezení na hranicích s Českem a Slovenskem. Důvodem je rostoucí počet případů nákazy koronavirem v obou státech.
Německo zařadilo Českou republiku na kritický seznam zahraničních oblastí s výskytem nebezpečných mutací koronaviru, zní z diplomatických zdrojů. Výrazné omezení cest přes hranice, které bude v zásadě povolené jen pro pracovníky ve zdravotnictví a další zaměstnance v kritické infrastruktuře, bude platit od neděle. Německo podle ministra vnitra Horsta Seehofera od neděle také obnoví na pomezí s Českem stálé hraniční kontroly.
Od půlnoci z pátka na sobotu nesmějí cizinci přicestovat do Česka z jiných než nezbytných důvodů bez ohledu na takzvaný cestovatelský semafor, kterým se dosud řídily podmínky cest. Výjimku mají například ti, kteří v Česku pracují nebo studují. Na čtvrtečním zasedání o zákazu kvůli koronavirové epidemii rozhodla vláda. Následně o tom na twitterovém účtu v angličtině informovalo ministerstvo zahraničí.
Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí, což znamená zpřínění hraničního režimu. Nařízení začalo platit v pondělí 25. ledna a okamžitě se na přechodech vytvořily fronty. „Podle posledních odhadů dojíždí za prací do Německa zhruba 50 tisíc lidí. Pro ně se situace komplikuje,“ říká Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.
Po zahájení očkování proti COVID-19 se začíná svět těšit na návrat k normálu. V souvislosti s tím se ale hovoří o takzvaném očkovacím pasu. Rozšiřovat se začíná například aplikace CommonPass. Informovala o tom americká televizní stanice CNN.
Naplnily se pesimistické loňské prognózy, že v závěru přechodného období po odchodu Velké Británie z Evropské unie bude opět hrozit rozluka bez dohody o vzájemných vztazích. Pár dní před koncem roku není jasné, jestli strany naleznou kompromis zejména v oblasti rybolovu. Vendula Karásková z Asociace pro mezinárodní otázky AMO však míní že tvrdý brexit, který vnímá jako nejhorší možnou variantu, si nikdo nepřeje. „Dosahování kompromisů na poslední chvíli je v evropské politice běžné,“ podotýká.
Lidé přijíždějící z České republiky do Norska budou muset po vstupu do této severské země strávit deset dní v karanténě. Napsala to agentura Reuters s odkazem na sdělení norského institutu veřejného zdraví (FHI). Ten zařadil Česko společně s Francií, Švýcarskem a Monakem do „červené kategorie“ na svém takzvaném semaforu kvůli nepříznivému vývoji jejich epidemické situace. Změny budou platné od páteční půlnoci.
Rakouská vláda se rozhodla zpřísnit některá preventivní opatření proti šíření koronaviru. Patří mezi ně například mimořádné kontroly na jižních hranicích země zaměřené na kontrolu osob přijíždějících z rizikových zemí nebo povinnost nosit roušky v některých obchodech či v bankách. V úterý to oznámil kancléř Sebastian Kurz.