kontrola nemocného od kdy do - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kontrola nemocného od kdy do, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na sítích se šíří nesmysly, že nás Bill a Melinda Gatesovi chtějí očipovat. Pravda je samozřejmě jinde. Nejštědřejší donátoři světa chtějí, aby zbytečně neumíraly děti v rozvojovém světě a nejnověji se zaměřují na rovnoprávnost žen. Billa zná každý, ale znáte Melindu? Seznamte se.
Konzultace s lékařem po telefonu či internetu do vypuknutí koronavirové epidemie letos na jaře v Česku takřka neexistovaly. Takzvaná telemedicína byla k mání většinou jen pro vybrané pacienty v některých pokrokových nemocnicích nebo klinikách. Po půl roce je vše jinak.
Nemocnice musí okamžitě vyčlenit až deset tisíc lůžek pro nemocné COVID-19, urgentní medicínu a neodkladnou péči. Ve speciálním televizním vysílání to řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Pro úspěšný boj s epidemií je podle něj vedle posílení kapacit nemocnic nezbytné i plošné testování a zlepšení komunikace s veřejností.
Zoufalost. Tímto jediným slovem se dá zhodnotit část včerejší mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k masivnímu šíření koronaviru na Karvinsku. Vládní poslanci a ministři opět opakovali sliby a fráze, které učinili už na začátku pandemie v březnu. Bohužel některé sliby dodnes nenaplnili. Proto situace na Karvinsku vypadá, jak vypadá.
Lidem, kteří ztratí práci kvůli současným zákazům a omezením, musí stát vyplácet výrazně vyšší podporu v nezaměstnanosti. To, za kolik peněz má přežít český nezaměstnaný, je vážné, tvrdí šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. „Například v Dánsku se podpora rovná dosavadní mzdě. Pokud se do března někdo uklidňoval, že nezaměstnaní jsou pouze ti, kteří nechtějí pracovat, v současnosti to rozhodně není pravda,“ říká.
Současná situace spojená s pandemií nového typu koronaviru přináší i nové termíny, respektive slova, která donedávna znali pouze odborníci. Nyní však tyto pojmy plní éter a dostávají se k uším všem. Je dobré se v nich zorientovat.
Zatímco na Evropu nyní dopadá pandemie COVID-19 plnou silou, u některých asijských zemí se zdá, že jsou z nejhoršího venku a situaci mají pod kontrolou. Mohou tak již sčítat škody, které nákaza páchá v jejich hospodářství. Deník E15 vybral země, kde je situace nejproblematičtější.
Lidstvo čelí globální krizi, možná největší pro současné generace. Rozhodnutí, která lidé a vlády učiní v nejbližších týdnech, dají tvar celému světu na dalších několik let, píše v komentáři pro deník Financial Times, který web E15.cz přináší v redakčně zkráceném překladu, Yuval Noah Harari, autor knih Sapiens, Homo Deus a 21 lekcí pro 21. století.
Uzavření Prahy a jiných velkých měst by bylo nesmyslné, řekl po jednání Ústředního krizového štábu Roman Prymula. O zákazu vycházení by se podle něj uvažovalo až tehdy, pokud by všechno selhalo. Náměstek ministra zdravotnictví mimo jiné také apeloval na občany, aby používali textilní roušky. Chce také navrhnout vládě, aby zrušila slevové akce v obchodech.
Vědci a lékaři po celém světě vyvíjejí a testují léky, které budou účinkovat proti nemoci COVID-19. Zatímco některé stávající přípravky mohou podle prvních studií pacientům přinejmenším pomoci, největší naděje odborníci vkládají do amerického léku remdesivir, na jehož vývoji se podílejí i čeští vědci.