kontrola při nemoci - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kontrola při nemoci, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Němci stále doufají, že se už během letošního léta budou moci vrátit k normálnímu životu. Věří dále v sílu vakcinace, a to navzdory tomu, že se očkování kvůli pomalým dodávkám výrazně zpomalilo. Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn opakovaně tvrdí, že tempo vakcinace Německo v dalších měsících rychle dožene, relativně normální život podle něj proto přijde už ve druhé polovině léta, jak slíbil na začátku roku.
Policii bude s kontrolou dodržování nových restrikcí proti šíření koronaviru od úterý pomáhat 3834 vojáků a 270 příslušníků Celní správy. Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst a nosu a uzavření dalších obchodů a služeb hlídat od pondělí, odkdy na tři týdny platí. Dohromady bude nasazeno 30 tisíc lidí, uvedl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.
Ve Spojených státech už se může očkovat třemi různými vakcínami proti nemoci COVID-19. Po látkách od výrobců Pfizer a Moderna v sobotu americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) povolil nasazení vakcíny od farmaceutické firmy Johnson & Johnson (J&J). Ta se na rozdíl od dvou již používaných přípravků nemusí podávat ve dvou dávkách.
V Česku ode soboty platí nový nouzový stav, plynule navázal na předchozí. Kvůli epidemii nemoci COVID-19 ho v pátek vyhlásila vláda na dobu 30 dní do 28. března. Výrazně se omezil volný pohyb osob. Zpřísnění oproti dosavadním opatřením má platit tři týdny. Za porušení zákazů lidem hrozí pokuty až 20 tisíc korun. Kromě policie bude nasazena i armáda.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Vláda v neděli na základě žádosti hejtmanů vyhlásila na 14 dní v České republice nouzový stav kvůli epidemii nemoci covid-19. Nový nouzový stav o půlnoci naváže na ten dosavadní, který ve stejnou dobu skončí, protože Sněmovna ve čtvrtek neschválila jeho prodloužení. Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že podle analýzy kabinetu je takový postup v souladu s Ústavou. Podle některých právníků nebo předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) však vláda Ústavu a Sněmovnu obchází.
Okresy Cheb a Sokolov v Karlovarském kraji a Trutnov v Královéhradeckém kraji se kvůli rychlému šíření nemoci covid-19 uzavírají. Jde o nejpostiženější okresy v zemi. Lidé, kteří v okresech žijí, nemohou od pátku až na výjimky okres opustit, obyvatelé jiných regionů tam nemohou vstoupit. Výjimky platí pro školáky nebo lidi, kteří dojíždějí do práce, na úřad či za lékařem. Rozhodla o tom ve čtvrtek vláda. Opatření platí do konce nouzového stavu, který podle momentální situace končí nedělí.
Opatření proti šíření covidu-19 přestala v Česku fungovat a jejich obcházení vede jen k jejich dalšímu prodlužování, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Epidemická situace je podle něj špatná, v zemi se šíří agresivnější britská mutace viru. Apeloval na lidi, aby na minimum omezili cestování po zemi a setkávání s ostatními. Epidemie v posledních dnech znovu nabývá na síle, v posledních dnech se denní nárůst nových případů blíží 10 tisíc, výrazně neklesá ani počet lidí ...
Agentura EU pro bezpečnost letectví EASA schválila obnovení provozu letadel Boeing 737 MAX. Jejich lety byly zakázány téměř před dvěma lety po dvou nehodách, které si vyžádaly 346 životů. Mezi evropské aerolinky, na něž nucená odstávka dopadla relativně nejhůře, patří i české Smartwings. Boeing dnes také oznámil, že loni hospodařil se ztrátou téměř 12 miliard dolarů.