koronavirus a krize - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus a krize, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poslanec ANO a bývalý premiér Andrej Babiš kandiduje na prezidenta. Sázkové kanceláře a průzkumy jej před prvním kolem vedle Danuše Nerudové a Petra Pavla řadily k největším k favoritům pro lednové prezidentské volby. Výsledky prvního kola to potvrdily. Andrej Babiš se v druhém kole prezidentské volby střetne s Petrem Pavlem.
Lékař a bývalý rektor Univerzity Karlovy chce do prezidentských voleb přinést „zdravý selský rozum“. Kromě pomoci ukrajinským dětským uprchlíkům si s sebou nese také několik škraloupů. Je již druhým kandidátem s anticenou Bludný balvan, ve výčtu nechybí ani členství v KSČ nebo kontroverzní půjčka od společnosti Home Credit. Založil také firmu, která se podílí na jeho kampani.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Online prodejce nábytku Made.com sídlící v Londýně míří do platební neschopnosti. Přestal přijímat nové objednávky, zákazníkům neproplácí odškodné za nedodané zboží a zjevně mu docházejí finanční prostředky, informuje stanice BBC. V úterý bylo dokonce zastaveno obchodování s akciemi podniku na londýnské burze, jejichž hodnota se za letošní rok propadla téměř o sto procent na 0,52 pence za kus.
Původně plánovaných 270 miliard deficitu státního rozpočtu za rok 2023 bylo příliš ambiciózních, o tom nepochybuje už ani vláda. Kosmetické změny směrem vzhůru ale stále plně nereflektují současnou ekonomickou situaci. Ve skutečnosti to tak bohužel bude číslo, které může být nejen výrazně vyšší, ale klidně dvojnásobné. To pro nás neznamená nic dobrého
Opravdu můžeme před ekonomickými problémy světové ekonomiky zachránit každého z nás a každou firmu? A pokud to skutečně chceme, jak drahé to bude a kdo to zaplatí? Je to kruté, ale když byly ve světě problémy, vždy se to podepsalo na naší nezaměstnanosti, příjmech domácností a na bankrotech firem. Ekonomika se přeskupuje a vládu tu máme od toho, aby při tom přeskupování nikdo neskončil na ulici, ne od toho, aby zůstal navždy ve stejném křesle.
Dobré ráno! Je 206. den roku, svátek má Jakub, před 22 lety při nehodě letadla Concorde společnosti Air France v Paříži zemřelo 113 lidí a nastal konec nadzvukového dopravního létání. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) dnes oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu a že nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl dnes novinářům předseda SaS Richard Sulík.
Zadlužené Řecko, anexe Krymu, uprchlická krize, odchod Velké Británie, pandemie a napadení Ukrajiny. Evropská unie se v posledním desetiletí musela vyrovnat s krizemi, které ji otestovaly ze všech stran. Poslední dvě tvrdé zkoušky byly ale jiné – pandemie a ruská agrese na Ukrajině znamenaly šok, který neměl v moderní době obdoby. Evropa se tak musí naučit reagovat.
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.