koronavirus celý svět - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus celý svět, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Epidemie už nejsou nekontrolovatelnou přírodní silou. Věda je změnila ve zvládnutelnou výzvu. Lidé umírají a trpí kvůli špatným politickým rozhodnutím, píše v komentáři pro deník Financial Times, který web E15.cz přináší v redakčně zkráceném překladu, Yuval Noah Harari, autor knih Sapiens, Homo Deus a 21 lekcí pro 21. století.
Investoři do realit, jako jsou realitní fondy, pojišťovny či fondy kvalifikovaných investorů, teprve nyní zjišťují, co světová koronavirová pandemie napáchá za škody. Ať se to týká poloprázdných kanceláří nebo opuštěných obchodních center.
Provozní zisk německého automobilového koncernu Volkswagen se loni bez zahrnutí mimořádných položek propadl o 45 procent na 10,6 miliardy eur (278 miliard korun). Koncern také uvedl, že letos počítá s výrazným oživením prodejů. Volkswagen se podobně jako jeho konkurenti potýká s negativními dopady šíření nového koronaviru.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Blockchain pohání nejen kryptoměny do výšin, ale brzy asi i návrat světa do „normálu“. Celá Evropa, a nejen ona, začíná vážně uvažovat o rozvolňování koronavirových omezení pro ty, kteří podstoupí očkovaní proti nemoci COVID-19.
Evropskou unii rozděluje spor o zavedení očkovacích pasů neboli jednotných dokladů, které by umožnily lidem očkovaným proti COVID-19 opět volně cestovat. Řecko a několik dalších jižních zemí, jejichž ekonomika je převážně založena na cestovním ruchu, chtějí zavedení koronapasů co nejdříve. Naopak některé bohatší státy unie jako Německo a Francie a bývalý člen Británie jsou zatím proti. Konflikt by se měl řešit na nadcházejícím summitu EU, který začíná ve čtvrtek.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Globální pandemie nemoci COVID-19 má mnoho poražených, ale jsou v ní i naprosto jasní vítězové. Koronavirus tak mimo jiné pomohl udržet nad vodou koncept prodeje označovaný jako drive-thru, tedy prodej z okénka, kdy zákazník nemusí opustit prostor svého auta. A to zejména ve Spojených státech, kde má tento způsob nakupování tradici trvající desítky let. Roli hrálo i to, že podle expertů se při výdeji jídla z okna do auta prakticky nelze nakazit.
Lukrativní zakázka českého výrobce letadel Aircraft Industries v Číně dostává trhliny. Miliardový obchod tradiční tuzemské firmy, který podpořil i prezident Miloš Zeman, zkomplikovala koronavirová pandemie.