koronavirus egypt - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus egypt, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Během nynějších jarních prázdnin na pozadí koronakrize mají rodiče více starostí než obvykle s tím, kam s ratolestmi vyrazit. Tradičním řešením by byly české hory a jejich sjezdovky, jenže s tím je letos problém. Prodejci zájezdů ale uvádějí, že se Češi na hory přece jen vydávají. Místo tuzemských kopců však volí ty bulharské.
Česká republika se od neděle pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům nakažených covidem-19. Vyplývají z toho komplikace nejen pro pendlery, kteří se budou muset častěji nechat testovat, ale i pro běžné cestující, kteří musí počítat se zpřísněním kontrol například i na německých letištích. Francie od dneška požaduje po mnoha lidech přijíždějících do země nově negativní PCR test na koronavirus.
Obyvatelé zemí, které prožily takzvané Arabské jaro, připouštějí, že se jejich životní podmínky po revolucích zhoršily. Příliš nadějně nevidí ani vyhlídky svých dětí, vyplývá z průzkumu agentury YouGov pro britský deník The Guardian. Optimismus nevládne ani v Tunisku, nejúspěšnější zemi protestů, kde vše před desetiletím odstartovalo.
Po letech hojnosti, růstu klientů i obratů, narazily letos cestovní kanceláře do koronavirové zdi. „Nezlepší-li se situace v příštím roce, nebudou-li k dispozici vakcíny či rychlotesty u každého letu, tak bude třeba radikálně zúžit byznys. Snížit investice, náklady, propouštět,“ říká majitel cestovní kanceláře Blue Style Imed Jeddai.
Tradiční turistické země sčítají škody po letošní koronavirové sezoně. Začala pozdě a doprovázela ji řada omezení. V Itálii ani domácí cestovní ruch nedokázal nahradit výpadek zahraničních turistů. Turecko, Španělsko a především Egypt doufají, že se jim ještě letos podaří nějaké návštěvníky přilákat. Naděje se však vesměs upínají k příštímu roku.
Na začátku letošního roku to vypadalo na skvělou letní sezonu. Cestovní kanceláře hlásily obrovský zájem Čechů o prodeje během takzvaného first moment. Očekávané žně ale překazil koronavirus, který letošek proměnil v noční můru cestovních kanceláří.
Bělorusové pokračují v boji za svobodu. Přestože málokdo pochybuje o nesnesitelnosti režimu Alexandra Lukašenka, jeho případný pád nemusí vyústit v učebnicovou správu země v západním stylu. Poslední desetiletí nebylo právě reklamou na zdárnou přeměnu diktátorských režimů v demokracie. Některé státy, které autoritářské vládce odstranily či se o to aspoň pokusily, dopadly na samé dno.
Rakouská vláda se rozhodla zpřísnit některá preventivní opatření proti šíření koronaviru. Patří mezi ně například mimořádné kontroly na jižních hranicích země zaměřené na kontrolu osob přijíždějících z rizikových zemí nebo povinnost nosit roušky v některých obchodech či v bankách. V úterý to oznámil kancléř Sebastian Kurz.