koronavirus francie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus francie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Evropskou unii rozděluje spor o zavedení očkovacích pasů neboli jednotných dokladů, které by umožnily lidem očkovaným proti COVID-19 opět volně cestovat. Řecko a několik dalších jižních zemí, jejichž ekonomika je převážně založena na cestovním ruchu, chtějí zavedení koronapasů co nejdříve. Naopak některé bohatší státy unie jako Německo a Francie a bývalý člen Británie jsou zatím proti. Konflikt by se měl řešit na nadcházejícím summitu EU, který začíná ve čtvrtek.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Druhá vlna koronaviru a znovuzavádění protiepidemickým opatřením jsou hlavní příčinou, proč dál prudce klesají prodeje nových osobních automobilů v Evropské unii. Meziročně propad v lednu činí 24 procent, což představuje necelých 727 tisíc prodaných vozů, uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Je to nejhorší lednový výsledek. V Česku byl pokles o něco mírnější.
Nedávné pražské protesty namířené proti vládním opatřením, které mají zamezit šíření nemoci COVID-19, nejsou ve světě ničím neobvyklým. Od začátku letošního roku přibývá zemí, v nichž se občané bouří vůči uzavírání ekonomiky a omezování osobních svobod. Narůstá počet protestujících i míra násilí na těchto akcích, všímá si například server Euronews nebo katarská televize Al-Džazíra.
Británie úspěšně rozjela očkování, které nahrává zastáncům brexitu a nahlodává i dosavadní odpůrce. V mediálním stínu se mezitím britští byznysmeni měsíc po konci přechodného období potýkají s byrokracií a obávají se o budoucnost. Čtyři stovky zástupců módní branže poslaly dopis premiérovi Borisi Johnsonovi v němž varují, že jako mnozí další bojují o přežití.
Od pátku se změní pravidla testování na COVID-19 pro cestující do České republiky, vznikne i nová kategorie velmi rizikových států. Po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něho je potřeba reagovat na šíření nových mutací koronaviru. Dosud byla většina evropských zemí v červené barvě značící vysokou míru rizika.
Česká republika se od neděle pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům nakažených covidem-19. Vyplývají z toho komplikace nejen pro pendlery, kteří se budou muset častěji nechat testovat, ale i pro běžné cestující, kteří musí počítat se zpřísněním kontrol například i na německých letištích. Francie od dneška požaduje po mnoha lidech přijíždějících do země nově negativní PCR test na koronavirus.
V Česku se potvrdil výskyt britské mutace koronaviru, která je nakažlivější než nyní rozšířená varianta. S odkazem na vedoucí Národní referenční laboratoře Helenu Jiřincovou a imunologa Zdeňka Hela to uvedl server Deník N. Počet zachycených případů zatím není známý. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) informace nechtěl komentovat.
V rozpočtu ministerstva obrany nadále zeje desetimiliardová díra, kterou si na premiérovi Andreji Babišovi (ANO) před koncem roku vynutili komunisté. Slib předsedy vlády, že vojsko dostane peníze na začátku ledna zpět, zůstává nesplněn.