koronavirus korea - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus korea, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Ve věku 84 let zemřel filozof, pedagog, někdejší poslanec a ministr školství Jan Sokol. Pandemii koronaviru považoval za významnou hrozbu pro svobodný svět. „Někdy ani neumíme zjistit, které rozhodnutí bude stát víc lidských životů, a přece se musíme rozhodnout. Proto je parlamentní demokracie nastavena tak, aby o závažných věcech pokud možno nerozhodoval jeden člověk," řekl loni v dubnu v rozhovoru pro deník E15. Nyní jej znovu vydáváme.
Od pátku se změní pravidla testování na COVID-19 pro cestující do České republiky, vznikne i nová kategorie velmi rizikových států. Po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něho je potřeba reagovat na šíření nových mutací koronaviru. Dosud byla většina evropských zemí v červené barvě značící vysokou míru rizika.
Spojené státy a Írán sice nejsou v klasickém válečném stavu, ale termín „studená válka“ by pro označení jejich vztahu byl příliš slabý. Američané a Izraelci fyzicky likvidují představitele islámské republiky i jejího jaderného programu, zatímco Teherán vede hybridní boj a podporuje své spojence na Blízkém východě, které mnozí na Západě považují za teroristy. Není to přitom tak dlouho, kdy se Írán měl stát velkou nadějí nejen pro stabilizaci regionu, ale také pro světovou ekonomiku.
Ačkoli se Češi a nejen oni budou muset v příštích letech zřejmě prokazovat před nástupem do letadla potvrzením o očkování či o testu, víza do většiny zemí na světě mít nemusejí. Spolu s Řeckem, Maltou a s Austrálií má totiž Česko osmý nejsilnější pas na světě, díky kterému se jeho obyvatelé dostanou bez potíží do 184 zemí. Vyplývá to z žebříčku nejužitečnějších cestovních dokladů, který každoročně sestavuje britská poradenská firma Henley & Partners.
Singapur je jedním z premiantů boje proti koronaviru. Městský stát s více než pěti miliony obyvatel za celou dobu pandemie vykázal na šedesát tisíc nakažených a třicítku obětí nemoci. Jedním z důvodů úspěšných statistik je kvalitní trasovaní lidí, kteří přišli s infekcí do styku. Rubem účinné protikoronavirové zbraně je však ztráta soukromí. Vláda navíc připustila, že data z trasování mohou sloužit i policii, což obavy obyvatel ještě více posílilo.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Incident na námořní hranici mezi státy Korejského poloostrova připoutal pozornost k tomu, jak severokorejský režim bojuje proti pandemii koronaviru. KLDR tvrdí, že její vojáci zneškodnili jihokorejského úředníka v rámci snahy o prevenci před zavlečením nákazy do země od sousedů. Pchjongjang se obává, že by rozšíření nemoci ohrozilo režim, a tak přijímá drastická opatření.
Děti v nejbohatších zemích světa se potýkají s duševními problémy, obezitou a mají slabé sociální schopnosti. Tvrdí to nová studie, kterou ve čtvrtek zveřejnil Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF). Autoři výzkumu nabádají světové vlády, aby chránily děti před dopady pandemie koronaviru. Zároveň vyhodnotili jednotlivé státy, jak dobře se starají o svou nejmladší generaci. Žebříček vede Nizozemsko, Česká republika je přesně uprostřed.
K tomu, aby v říjnových krajských a senátních volbách mohli hlasovat i lidé v karanténě kvůli koronaviru, je podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka třeba změna zákona, parlament by ji mohl projednat v srpnu či v září ve zrychleném režimu. Uvedl to v Partii televize Prima. V úterý chce na ministerstvu probrat možná řešení se zástupci parlamentních stran.