koronavirus kraje v čr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus kraje v čr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nemocnice ve Středočeském, Pardubickém i Karlovarském kraji vyčerpaly kvůli covidu téměř všechny kapacity. Po Pardubickém kraji, který už včera vyhlásil stav hromadného ohrožení osob, ke stejnému kroku přistopily i některá zařízení ve Středočeském kraji. Také nemocnice v Karlovarském kraji budou poskytovat jen neodkladnou a nezbytnou péči podle dostupných sil a prostředků. Vláda proto udělila hejtmanům pravomoc povolat do nemocnic lékaře a sestry z neakutní péče, aby pomáhali v péči o covidové pacienty. ...
V Pardubickém kraji vyhlásili kvůli kritické situaci v nemocnicích stav hromadného postižení osob. V regionu už nejsou pro pacienty s COVID-19 volná žádná lůžka intenzivní péče a někteří pacienti leží na přistýlkách. Pardubický hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD) to řekl České televizi. Podle něj to znamená, že v případě potřeby hospitalizace nových pacientů s covidem bude kraj žádat o pomoc okolní kraje. Mluvčí krajských nemocnic Kateřina Semrádová uvedla, že v nemocnicích je nyní 501 pacientů s covidem, ...
Z důvodu pandemie koronaviru fungují hotely a krátkodobé pronájmy ve velmi omezeném režimu už téměř rok. Paradoxně i přes krizový rok se loni počet ubytovacích zařízení v Česku zvýšil o 300, což představuje meziroční přírůstek téměř šest procent. Vyplývá to ze statistik poradenské firmy Bisnode A Dun & Bradstreet Company.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Vyhlášení nového nouzového stavu bylo chytrým tahem. Nebo spíš vychytralým. Vláda si po fiasku v Poslanecké sněmovně, kde nedokázala najít podporu pro jeho pokračování, vyzobala z platných zákonů, co se jí hodilo, a jako beranidlo využila hejtmany. Námitkami, že tím obchází parlament a ohýbá ústavní pořádek, se příliš netrápila. Jak se ale ukazuje, tak jednoduché to nebude.
Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) navrhne v příštích dnech vládě otevření obchodů. V případě, že to vláda schválí, by se mohly otevřít od 22. února. Dohodl se na tom s představiteli krajů. Služeb a ostatních provozů se návrh zatím týkat nebude, jejich uvolňování by v případě příznivého vývoje mohlo následovat v březnu.
Rezervační systém na očkování proti COVID-19 se v pondělí 1. března otevře lidem starším 70 let. Uvedla to mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Zdravotní stav v pořadí pro očkování podle ní roli hrát nebude. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve avizoval, že se od začátku příštího měsíce spustí registrace pro další věkovou skupinu.
Jednání vlády a hejtmanů o opatřeních proti COVID-19 a možném vyhlášení nového nouzového stavu v Česku bude pokračovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) sobotní jednání označil za konstruktivní. Doufá, že všichni hejtmani v neděli požádají kabinet, aby nouzový stav pokračoval. Sněmovna ve čtvrtek odmítla žádost vlády o prodloužení stavu nouze, který tak má skončit v neděli k půlnoci.
Nouzový stav by v Česku po neděli mohl platit jen v krajích, které o to požádají vládu, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády ale doufá, že kabinet o vyhlášení stavu nouze požádají všichni hejtmani, aby v různých částech republiky neplatila odlišná protiepidemická opatření. Opětovné vyhlášení nouzového stavu na základě žádosti krajů by podle Babiše nemělo být protiústavní. Kabinet si za tímto účelem nechal zpracovat právní analýzu.
Koronavirus udeřil loni náhle. Sice s jistým varováním, ale i tak příliš rychle na úpravy legislativy. Takže se bralo, co bylo po ruce. Včetně nouzového stavu, který se nyní stal hlavním předmětem politického boje.