koronavirus kraje v čr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus kraje v čr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
COVID-19 je v posledních měsících trochu stranou veřejného zájmu, ale bohužel nikam nezmizel. Experti se shodují, že během podzimu nás čeká další koronavirová vlna. Nejefektivnější ochranu proti této nemoci představuje očkování. Shrnuli jsme pro vás všechny informace, které o očkování na COVID-19 potřebujete vědět.
Vzhledem k přílivu uprchlíků z Ukrajiny, kteří do Česka začali proudit po zahájení ruské invaze 24. února, od března panuje v Česku výjimečný stav. Ten bude nyní platit až do června.
Epidemie koronaviru v Česku podle očekávání expertů opět sílí. V úterý se počet nově potvrzených případů nákazy dostal poprvé za dva týdny nad 10.000. Vláda kvůli předpokládanému nástupu nakažlivější koronavirové varianty omikron schválila testování ve firmách, karanténa a izolace se zkrátí na pět dní. Do karantény budou muset i očkovaní a dříve nemocní. Čtrnáct senátorů podepsalo návrh k Ústavnímu soudu na zrušení části vyhlášky o povinném očkování proti covidu-19.
Pandemická situace v ČR se rapidně zhoršuje, nárůsty nových případů jdou do tisíců a v nemocnicích je čím dál víc lidí. Vláda proto vydala nová opatření, která mají pandemii zpomalit.
Byty v Brně zdražují rychleji, než v Praze. Ceny nemovitostí v celém Jihomoravském kraji šplhají do závratných výšin. O tom, jaké jsou příčiny a zda budou nemovitosti dál zdražovat, diskutovali developeři, architekti, investoři i zástupci realitních fondů či poradenských firem na Real Estate Foru 2021 v Brně.
V Česku opět prudce roste počet nově pozitivně testovaných na koronavirus, což pro krajské hygienické stanice znamená zvýšený nápor. Podle údajů z Chytré karantény vázne trasování pozitivně testovaných a jejich kontaktů, za poslední dva týdny zůstává nedořešeno přes dvacet tisíc případů. Některé hygienické stanice proto povolávají na pomoc kolegy z jiných úřadů.
Pandemie covidu-19 je největší krizí v historii samostatné České republiky. Doufejme, že už brzy bude za námi, což nám dá příležitost položit si otázku, jak by se měly dál rozvíjet klíčové oblasti Česka. Zda myslíme na budoucnost. Zda víme, kam jdeme. Zda víme, jaká je naše velká vize. Za sebe jsme přitom přesvědčeni, že jednou z těch klíčových oblastí je beze sporu zdravotnictví. A z průzkumů veřejného mínění se opakovaně ukazuje, že stejně to cítí i naprostá většina lidí v Česku.
Podíl nezaměstnaných v Česku v červnu klesl na 3,7 procenta, což je o dvě desetiny procenta méně než v květnu, oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu se oproti květnu snížil o zhruba 12 500 na 273 302.
Ani rok a půl po začátku pandemie neaktualizovala vláda národní Pandemický plán. A to i přesto, že ji k tomu zavázala sněmovna v polovině loňského roku. Aktualizovaný plán podle opozice chyběl při zimní vlně a může chybět i při případném nástupu mutace delta. Ministerstvo zdravotnictví se hájí tím, že čeká na doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).
V Česku se dnes rozvolní další opatření přijatá proti šíření koronaviru a dotknou se kultury, maloobchodu, fungování restaurací, služeb či bazénů. Zvýší se zejména maximální počet zákazníků v obchodech a službách a účastníků kulturních a jiných hromadných akcí. V klubech a restauracích opět může hrát živá hudba, tančit se zatím dál nesmí. Původně vláda plánovala toto rozvolnění od 1. července, kvůli úpravě testování na dětských táborech, z nichž některé začnou před prázdninami, je však posunula na dnešek.