koronavirus nakažených v belgii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus nakažených v belgii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V Česku se vedle subvarianty koronaviru BA.2, která momentálně převládá, objevila nová varianta nazvaná XE. Je o deset procent nakažlivější než omikron a projevuje se velice podobně. Jedná se o rekombinantní vir steně jako varianta nemoci covid-19 Deltakron, která se zatím v Česku nevyskytla.
Ačkoli se Češi a nejen oni budou muset v příštích letech zřejmě prokazovat před nástupem do letadla potvrzením o očkování či o testu, víza do většiny zemí na světě mít nemusejí. Spolu s Řeckem, Maltou a s Austrálií má totiž Česko osmý nejsilnější pas na světě, díky kterému se jeho obyvatelé dostanou bez potíží do 184 zemí. Vyplývá to z žebříčku nejužitečnějších cestovních dokladů, který každoročně sestavuje britská poradenská firma Henley & Partners.
Česko má relativně nejvíce případů nemoci COVID-19 ze všech zemí světa. Celkový počet potvrzených případů na milion obyvatel dosahuje více než 52 tisíc. Navzdory tomu má v Česku pandemie relativně méně obětí než v jiných zemích.
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.
Zarputilí podporovatelé testování, trasování, rouškování a zakazování všeho možného i nemožného dnes a denně šermují statistikami a omračují nás vždy tím číslem, které v daném okamžiku vypadá co nejhrůzostrašněji. Když se náhodou objeví statistika, která nevypadá hrůzostrašně, je uváděna jen okrajově a je na ni hned zapomenuto.
Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v Česku překročil 2000, zdvojnásobil se za dva týdny. Nemocných je aktuálně víc než 152 tisíc lidí. U většiny z nich má onemocnění mírný průběh, v nemocnicích ale za den přibylo 270 lidí na 5314 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Česká republika poutá pozornost světa druhou vlnou pandemie koronaviru a zahraniční média se ptají, proč je po úspěšném jaře v některých parametrech nejhorší v Evropské unii. Negativní publicitu ale vzbuzuje i další menší evropský stát – Belgie. Má obdobný počet obyvatel a je za Českem druhá v počtu pozitivních nemocných na 100 tisíc obyvatel. Rozdílem je, že zažila i silnou první vlnu, a zatím tak zůstává celkově třetí nejhorší zemí světa v přepočtu obětí na velikost populace, zatímco Česko je ...
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Vláda se z první vlny koronavirové pandemie nepoučila, kritizují kabinet opoziční poslanci. Na čtvrtečním mimořádném jednání sněmovny, které skončilo předčasně po neschválení programu schůze, vytkla opozice vládě, že dopustila opětovný rychlý nárůst počtu nakažených v posledních dnech. Od čtvrtka musejí lidé v celé republice opět nosit roušky v uzavřených prostorech a vláda přijímá další opatření.
Česko zaznamenalo druhý denní přírůstek nad 1000 nových případů nákazy koronavirem, ve středu laboratoře potvrdily 1161 pozitivních testů. To je o dva méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní. Počet aktuálně nakažených už přesáhl 10 tisíc, s nemocí COVID-19 se nyní potýká 10 218 lidí, nejvíce od březnového začátku epidemie.