koronavirus nakažených v čr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus nakažených v čr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V následujících třech týdnech je kvůli epidemii nemoci COVID-19 v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nutné co nejvíc omezit pohyb lidí a kontakty mezi nimi. Vláda k tomu potřebuje nouzový stav a bude o něm jednat od pátečních 08:30 s opozičními stranami, řekl Babiš po dnešním zasedání kabinetu. Po hlasování poslanců o pandemickém zákonu a vládní žádosti o prodloužení stavu nouze je v plánu další jednání ministrů, na kterém vláda stanoví podmínky opatření.
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude chtít, aby byla zrušena soutěž na dodávku antigenních testů do škol. Doprovází ji podle něj nejasné a kontroverzní záležitosti. Nákup chce svěřit Správě státních hmotných rezerv. Babiš to v sobotu řekl Seznam Zprávám a České televizi.
Vyhlášení nového nouzového stavu bylo chytrým tahem. Nebo spíš vychytralým. Vláda si po fiasku v Poslanecké sněmovně, kde nedokázala najít podporu pro jeho pokračování, vyzobala z platných zákonů, co se jí hodilo, a jako beranidlo využila hejtmany. Námitkami, že tím obchází parlament a ohýbá ústavní pořádek, se příliš netrápila. Jak se ale ukazuje, tak jednoduché to nebude.
Česko a další země Evropské unie nejsou zdaleka jediné, které jsou aktuálně pozadu s očkováním proti koronaviru. Problémy s vakcinací obyvatel má velmi překvapivě i Švýcarsko, přestože disponuje obřím farmaceutickým průmyslem a jednou z nejvýkonnějších ekonomik světa. Země helvétského kříže zatím naočkovala jen asi 3,7 procenta ze své 8,5milionové populace. Švýcaři si podle agentury Bloomberg zkrátka nestihli zajistit dostatek vakcín.
Opatření proti šíření covidu-19 přestala v Česku fungovat a jejich obcházení vede jen k jejich dalšímu prodlužování, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Epidemická situace je podle něj špatná, v zemi se šíří agresivnější britská mutace viru. Apeloval na lidi, aby na minimum omezili cestování po zemi a setkávání s ostatními. Epidemie v posledních dnech znovu nabývá na síle, v posledních dnech se denní nárůst nových případů blíží 10 tisíc, výrazně neklesá ani počet lidí ...
Ve středu laboratoře odhalily 9567 nakažených, což je o téměř 1100 více než před týdnem. Proti úterý je nárůst vyšší zhruba o 400. Hodnota epidemického indexu PES pro dnešní den stoupl ze 70 na 71 bodů. Nemocniční péči vyžadovalo ve středu 5811 pacientů s COVID-19, což bylo podle aktualizovaných dat na webu ministerstva zdravotnictví v mezitýdenním srovnání zhruba o 250 pacientů méně. Proti předchozímu dni činil pokles asi 180. Ve vážném stavu je 985 pacientů.
Opatření proti šíření koronaviru jsou nově od 16. listopadu 2020 zaváděna podle nového protiepidemického systému pod zkratkou PES. Protiepidemický systém České republiky vznikl pro lepší orientaci v opatřeních, která mohou nastat, nebo ze kterých stát může naopak ustoupit. Od 6. ledna 2021 se také částečně změnil výpočet Indexu rizika.
Zvažované zvýšení náhrady mzdy pro lidi, kteří skončí v karanténě, považuje Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) za nedomyšlené a nesmyslné. Podle něj by platby zaměstnancům za pobyt v karanténě znevýhodnily nemocné a vedly ke zneužívání dávek, přičemž k řešení koronavirové krize by nepomohly.
Vláda bude ve čtvrtek odpoledne jednat o dalším zpřísňování opatření proti šíření koronaviru. Příslušná ministerstva předloží své návrhy, řekl po dnešním jednání premiér Andrej Babiš (ANO). Vzhledem k epidemiologické situaci se tak nic nemění ani v provozu škol a skiareálů. Do lavic se nevrátí žáci malotřídek, ani žáci a studenti posledních ročníků. Zimní střediska také zůstanou zavřená.
Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí, což znamená zpřínění hraničního režimu. Nařízení začalo platit v pondělí 25. ledna a okamžitě se na přechodech vytvořily fronty. „Podle posledních odhadů dojíždí za prací do Německa zhruba 50 tisíc lidí. Pro ně se situace komplikuje,“ říká Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.