koronavirus norsko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus norsko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Od pátku se změní pravidla testování na COVID-19 pro cestující do České republiky, vznikne i nová kategorie velmi rizikových států. Po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něho je potřeba reagovat na šíření nových mutací koronaviru. Dosud byla většina evropských zemí v červené barvě značící vysokou míru rizika.
Od půlnoci z pátka na sobotu nesmějí cizinci přicestovat do Česka z jiných než nezbytných důvodů bez ohledu na takzvaný cestovatelský semafor, kterým se dosud řídily podmínky cest. Výjimku mají například ti, kteří v Česku pracují nebo studují. Na čtvrtečním zasedání o zákazu kvůli koronavirové epidemii rozhodla vláda. Následně o tom na twitterovém účtu v angličtině informovalo ministerstvo zahraničí.
Ačkoli se Češi a nejen oni budou muset v příštích letech zřejmě prokazovat před nástupem do letadla potvrzením o očkování či o testu, víza do většiny zemí na světě mít nemusejí. Spolu s Řeckem, Maltou a s Austrálií má totiž Česko osmý nejsilnější pas na světě, díky kterému se jeho obyvatelé dostanou bez potíží do 184 zemí. Vyplývá to z žebříčku nejužitečnějších cestovních dokladů, který každoročně sestavuje britská poradenská firma Henley & Partners.
Epidemie koronaviru proměňuje ekonomiku. Některé firmy zasáhla fatálně, dalším komplikuje život, ale jsou i takové, které současnou krizí prochází bez větších problémů nebo dokonce vzkvétají. Podrobné řízení, digitalizace všech procesů a informací o nich, regionálně rozmístěná vývojová centra a cloud jsou hlavní ingredience přístupu, díky němuž letošek úspěšně zvládá česká softwarová společnost Unicorn. „Žádný projekt jsme nemuseli zastavit, žádnou dodávku klientům jsme neomezili. Byli jsme prostě ...
Na severu Evropy podniká česká společnost Metrostav čtrnáct let. Koncem října dokončila dva projekty. V islandské pustině v neděli zpřístupnila motoristům tunel Dýrafjörður, počátkem listopadu otevře v Norsku projekt dvou tunelů a mostu přes mořský záliv Åstfjord.
Extrémní chudoba ve světě je po mnoha letech nadějného vývoje opět na vzestupu. Bohaté země Severu řeší vlastní problémy způsobené pandemií koronaviru. Týdeník The Economist předpokládá, že přímou pomoc chudému Jihu omezí o třetinu. Do role lídra v boji proti chudobě se staví Čína.
Koronavirová pandemie se v posledních týdnech opět dostala do popředí, ne-li na výsluní mediálního zájmu. Každý z nás ať chce, nebo nechce, je denně konfrontován s negativními statistikami a ještě dramatičtějšími prognózami, což má logicky velký dopad na stav společnosti.
Švédsko se na jaře proslavilo tím, že v souvislosti s koronavirem nepřijalo přísná opatření. V důsledku toho v zemi zemřelo v přepočtu na obyvatele hodně lidí. Její ekonomika ale ve druhém čtvrtletí nezaznamenala tak drastický propad, jako například britská či španělská. Podle některých názorů to však nemusí souviset s mírou restrikcí, ale spíše s efektivní státní pomocí a funkčností sociálního státu. Podobně si totiž stojí i další severské země.
Děti v nejbohatších zemích světa se potýkají s duševními problémy, obezitou a mají slabé sociální schopnosti. Tvrdí to nová studie, kterou ve čtvrtek zveřejnil Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF). Autoři výzkumu nabádají světové vlády, aby chránily děti před dopady pandemie koronaviru. Zároveň vyhodnotili jednotlivé státy, jak dobře se starají o svou nejmladší generaci. Žebříček vede Nizozemsko, Česká republika je přesně uprostřed.