koronavirus opatření ve švédsku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus opatření ve švédsku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Cestování se vrací do předpandemického stavu. Již nyní většina států zrušila pandemická omezení vstupu na své území. Míst, kam lze cestovat bez dokladu bezinfekčnosti sice stále přibývá, ale stále je některé státy vyžadují. Server E15.cz nabízí přehled států a jejich podmínek pro turistické cesty. Vycházíme nejen z informací českých úřadů, ale také z mapy Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Po Německu také Francie, Itálie, Španělsko, Slovinsko, Kypr, Portugalsko a Lucembursko preventivně pozastavily používání vakcíny od britsko-švédské firmy AstraZeneca. Počkají na stanovisko Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), uvedly agentury. Evropský lékový regulátor svolal mimořádnou schůzi na čtvrtek, kdy vydá k vakcíně stanovisko.
Server E15.cz přináší přehled nejdůležitějších zahraničních zpráv, které vám letos neměly uniknout.
Evropské země před Vánocemi obtížně hledají cestu, jak lidem dopřát co nejnormálnější svátky a zároveň nezpůsobit další nárůst šíření nákazy COVID-19. Aktuálně se zpřísňují opatření například v Německu a na Slovensku. Celkově jsou však vlády stále méně ochotné zavádět včas nepopulární a ekonomicky bolestivá opatření. Evropané jsou z restrikcí unavení a klesá ochota přísná pravidla dodržovat.
Ze všech zemí Evropské unie se s koronakrizí nejlépe vypořádala Litva. Některé vyspělé státy západní a jižní Evropy mohou počítat s až dvouciferným poklesem ekonomiky, ale HDP malé pobaltské republiky by měl letos klesnout jen o 2,2 procenta. Jak upozorňuje agentura Bloomberg, prvenství Litvy je překvapivé i proto, že za finanční krize před jedenácti lety její hospodářství postihl nejhlubší úpadek z celé EU.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Druhá vlna pandemie se šíří Evropou a většina států reaguje opětovným zavedením mnoha restrikcí. Ve srovnání se situací z jara je ale podzimní zpřísňování pomalejší a váhavější. Vlády většiny evropských zemí se totiž snaží, aby opatření neměla tak bolestivé ekonomické dopady jako na jaře. A virová strategie Švédska se stále drží jen v rovině doporučení.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.