koronavirus počet nakažených v česku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus počet nakažených v česku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V úterý v Česku přibylo 6274 potvrzených případů covidu-19, téměř dvakrát více než před týdnem. Poprvé od dubna tak denní počet nově nakažených překonal hranici 6000. Opět se zvýšil počet hospitalizovaných, s koronavirem je v nemocnicích 1146 lidí. V těžkém stavu je 166 pacientů, podobně jako v pondělí. Na 100 tisíc obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 246 nakažených, incidenční číslo se od úterý zvýšilo o 29. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Řada evropských zemí eviduje v posledních dnech prudký nárůst počtu nových případů koronaviru. Některé vlády proto zpřísňují protiepidemická opatření nebo alespoň odkládají zrušení těch stávajících. Nejostřejší postup zvolilo Lotyšsko, které od čtvrtka do 15. listopadu zavádí přísný lockdown. Nový vládní kabinet České republiky, který pravděpodobně povede Petr Fiala (ODS), na zimu plošné uzavírky neplánuje.
Kolektivní imunitu má Česká republika podle biochemika Zdeňka Hostomského „na dosah ruky“. Stoupá počet očkovaných, zároveň mnoho zejména mladých lidí covid-19 prodělalo. Avizované ukončení úhrad testů na koronavirus z veřejného zdravotního pojištění Hostomský považuje za racionální, nikoli kontroverzní rozhodnutí. Ani imunolog z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR Václav Hořejší to nepovažuje za porušení základních lidských práv. Hostomský a Hořejší to řekli v diskusi na CNN Prima News.
Chvála za příkladné zvládnutí pandemie se loni snášela také na adresu Austrálie. Dodnes oproti Evropě či USA eviduje velmi nízký počet pacientů s koronavirem. Přesto uvízla v nekonečné spirále lockdownů a jen obtížně hledá cestu z krize. Podle Jasona Scotta z agentury Bloomberg to má dokazovat, že přísné restrikce a karanténní opatření k vítězství nad nákazou nestačí a jediným dlouhodobým řešením je vakcinace.
V Česku se dnes rozvolní další opatření přijatá proti šíření koronaviru a dotknou se kultury, maloobchodu, fungování restaurací, služeb či bazénů. Zvýší se zejména maximální počet zákazníků v obchodech a službách a účastníků kulturních a jiných hromadných akcí. V klubech a restauracích opět může hrát živá hudba, tančit se zatím dál nesmí. Původně vláda plánovala toto rozvolnění od 1. července, kvůli úpravě testování na dětských táborech, z nichž některé začnou před prázdninami, je však posunula na dnešek.
Kadeřnictví, kosmetika, manikúra a další služby spojené s péčí o tělo budou moci podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) znovu otevřít 3. května. Ministr o tom informoval na twitteru. Vláda měla zároveň rozhodovat o pravidlech, která budou pro služby platit.
Povinné testování bude podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) platit i pro firmy od deseti do 49 zaměstnanců. První kolo testování musejí dokončit do 26. března. Testování v malých podnicích, které dnes schválila vláda, se týká asi 650 tisíc pracovníků. O zvýšení frekvence testování na dvakrát týdně vláda zatím nerozhodla, bude o tom ještě jednat s profesními organizacemi. Kabinet se nad návrhem dalších úprav protiepidemických opatření znovu sejde ve čtvrtek. Ministr zdavotnictví Jan ...
Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 7798 případů koronaviru, zhruba o tisíc víc než před týdnem. Je to nejvyšší sobotní počet od 9. ledna. V nemocnicích je s COVID-19 ve vážném stavu dál přes 1500 pacientů. S nákazou se nyní potýká téměř 150 tisíc lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Jsme na přelomu února a března, nakažených koronavirem přibývá. Vláda přichází s omezeními, řeší se ochrana dýchacích cest… Zní to povědomě? Aby ne. Loňská situace se až příliš podobé té, ve které se nacházíme nyní.
Po šesti týdnech plošné uzávěry se v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden, informovala agentura APA. Uvolňování je spojené s novými hygienickými pravidly, rakouská vláda kvůli němu ale čelí kritice doma i v zahraničí.