koronavirus počet nakažených ve světě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus počet nakažených ve světě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po šesti týdnech plošné uzávěry se v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden, informovala agentura APA. Uvolňování je spojené s novými hygienickými pravidly, rakouská vláda kvůli němu ale čelí kritice doma i v zahraničí.
Česko a další země Evropské unie nejsou zdaleka jediné, které jsou aktuálně pozadu s očkováním proti koronaviru. Problémy s vakcinací obyvatel má velmi překvapivě i Švýcarsko, přestože disponuje obřím farmaceutickým průmyslem a jednou z nejvýkonnějších ekonomik světa. Země helvétského kříže zatím naočkovala jen asi 3,7 procenta ze své 8,5milionové populace. Švýcaři si podle agentury Bloomberg zkrátka nestihli zajistit dostatek vakcín.
Ještě během ledna stát vypíše další vlnu koronavirového kompenzačního programu pro umělecké profese a obecně kulturu. Ovšem spekulovat, kdy přesně se začnou lidé vracet do hledišť divadel či kin a za jakých podmínek, je předčasné. „Nechci, abychom vyžadovali povinnost absolvovat antigenní testy u pravidelných divadelních představení nebo v kinech. To by byla likvidace diváka,“ říká ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).
Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem v čínském městě Wu-chan, je zřejmě mnohem vyšší, než uvádějí čínské zdravotnické statistiky. Podle studie čínského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí by infikovaných mohlo být až desetkrát více, napsala agentura AFP. Wu-chan byl prvním městem na světě, kde bylo počátkem roku zaznamenáno velké ohnisko nového koronaviru.
Česko má relativně nejvíce případů nemoci COVID-19 ze všech zemí světa. Celkový počet potvrzených případů na milion obyvatel dosahuje více než 52 tisíc. Navzdory tomu má v Česku pandemie relativně méně obětí než v jiných zemích.
Vězeňské nemocnice se připravují na příjem vězňů s nemocí COVID-19. Přestože mají k dispozici stovky lůžek, na infekčním oddělení je jen 21 míst a vězeňští lékaři nemají k dispozici žádné plicní ventilátory. Přesto se generální ředitelství Vězeňské služby kolapsu péče neobává. Zkušenosti ze světa ukazují, že nákaza koronavirem se ve věznicích šíří násobně rychleji než v běžné společnosti.
Zatímco se mnoho zemí po celém světě snaží vymanit ze spárů koronaviru, Tchaj-wan oslavil ve čtvrtek 200 dní bez jediného nového případu nemoci COVID-19. Ostrov s 23 miliony lidí si již několik měsíců drží své „best in Covid” v celosvětovém srovnání s velkým náskokem před ostatními. Tchaj-wanu se to daří díky zkušenostem z boje proti epidemii SARS, ale i díky uzavřeným hranicím nebo úspěšnému trasování.
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.
Zarputilí podporovatelé testování, trasování, rouškování a zakazování všeho možného i nemožného dnes a denně šermují statistikami a omračují nás vždy tím číslem, které v daném okamžiku vypadá co nejhrůzostrašněji. Když se náhodou objeví statistika, která nevypadá hrůzostrašně, je uváděna jen okrajově a je na ni hned zapomenuto.
Počet úmrtí s nemocí COVID-19 v Česku překročil 2000, zdvojnásobil se za dva týdny. Nemocných je aktuálně víc než 152 tisíc lidí. U většiny z nich má onemocnění mírný průběh, v nemocnicích ale za den přibylo 270 lidí na 5314 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.