koronavirus počet obětí ve světě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus počet obětí ve světě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Počty případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech výrazně narůstají a začíná se mluvit o možném nástupu letní vlny. Českem i Evropou se šíří nakažlivější subvarianty omikronu. Aktuální data zobrazuje průběžně aktualizovaná infografika serveru E15.cz.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Na sociálních sítích znovu houfně koluje sousloví „best in covid.“ Důvodem je twitterový status premiéra Andreje Babiše, který po roce zopakoval svůj později mnohokrát kritizovaný a vysmívaný výrok o úspěších boje států V4 s pandemií koronaviru. Řada sledujících Babišovi připomíná, že ve statistikách celkového počtu obětí onemocnění covid-19 patří Česko s Maďarskem k těm vůbec nejhorším státům na světě. Podrobněji nelichotivou statistiku rozebírá infografika E15.cz.
Ve věku 84 let zemřel filozof, pedagog, někdejší poslanec a ministr školství Jan Sokol. Pandemii koronaviru považoval za významnou hrozbu pro svobodný svět. „Někdy ani neumíme zjistit, které rozhodnutí bude stát víc lidských životů, a přece se musíme rozhodnout. Proto je parlamentní demokracie nastavena tak, aby o závažných věcech pokud možno nerozhodoval jeden člověk," řekl loni v dubnu v rozhovoru pro deník E15. Nyní jej znovu vydáváme.
Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem v čínském městě Wu-chan, je zřejmě mnohem vyšší, než uvádějí čínské zdravotnické statistiky. Podle studie čínského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí by infikovaných mohlo být až desetkrát více, napsala agentura AFP. Wu-chan byl prvním městem na světě, kde bylo počátkem roku zaznamenáno velké ohnisko nového koronaviru.
Česko má relativně nejvíce případů nemoci COVID-19 ze všech zemí světa. Celkový počet potvrzených případů na milion obyvatel dosahuje více než 52 tisíc. Navzdory tomu má v Česku pandemie relativně méně obětí než v jiných zemích.
Zarputilí podporovatelé testování, trasování, rouškování a zakazování všeho možného i nemožného dnes a denně šermují statistikami a omračují nás vždy tím číslem, které v daném okamžiku vypadá co nejhrůzostrašněji. Když se náhodou objeví statistika, která nevypadá hrůzostrašně, je uváděna jen okrajově a je na ni hned zapomenuto.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Výbuch, který zcela zničil přístav v Bejrútu i jeho široké okolí, přišel ve chvíli, kdy se Libanon potýká se třemi velkými krizemi najednou. Státem, který na jaře zbankrotoval, zmítají politické nepokoje a nemocnice přeplněné tisícovkami zraněných po explozi čelí náporu i kvůli rychlému šíření koronaviru.
Počet zaznamenaných případů nákazy koronavirem celosvětově přesáhl 12 milionů. Ve své bilanci to oznámila agentura Reuters. Americká univerzita Johnse Hopkinse, která si vede vlastní přehled, zatím udává 11,92 milionu infikovaných. Reuters eviduje přes 546 tisíc lidí, kteří komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo, stejné číslo udává i JHU.