koronavirus předpověď - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus předpověď, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svět má novou variantu koronaviru omikron, o níž zatím nevíme vůbec nic, ale to neznamená, že byste si nemohli přečíst hned několik zaručených předpovědí. Určitě jste viděli široce sdílený článek, v němž německý expert hovoří o senzačním vánočním dárku pro lidstvo, a také jste dost možná viděli články, že teprve omikron ukáže lidstvu, zač je toho loket. Přemýšlel jsem nad tím, proč lidé podobné články hltají a široce komentují.
Český audiovizuální trh se v roce 2020 oproti předchozímu roku propadl více než o 20 procent, pokles činil 1,7 miliardy korun. Předloni přitom audiovizuální průmysl vykázal nejlepší výsledek za uplynulých dvacet let s obratem 9,4 miliardy, uvedli zástupci Asociace producentů v audiovizi. Předpověď dramatického snížení filmové výroby kvůli pandemii se podle nich nenaplnila díky včasným opatřením v audiovizi. Nejvíce peněz v Česku filmaři utratili za natáčení sci-fi série Wheel Of Time pro Amazon.
Světová ekonomika zažívá šok. Ceny zboží a služeb rostou v řadě zemí rychleji, než mnozí ekonomové a centrální bankéři očekávali. Středem pozornosti je stále ještě nejsilnější ekonomika světa – Spojené státy. V červnu tam meziroční růst spotřebitelských cen dosáhl 5,4 procenta, nejvíce od léta 2008.
Podíl nezaměstnaných v Česku v červnu klesl na 3,7 procenta, což je o dvě desetiny procenta méně než v květnu, oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu se oproti květnu snížil o zhruba 12 500 na 273 302.
Hledání jistoty v rozbouřené a inflací hrozící době přivádí investory nejen ke zlatu. Místo u nich mají také zdánlivě divoké experimenty typu kryptoměn. Zatímco se leckteří do krve přou, zda si bitcoin zaslouží označení investice, či dokonce „bezpečného přístavu“, nebo zda je kryptoměna pouze nástrojem spekulace, mnozí už na sebenaplňujícím se proroctví stihli vydělat.
Rok poté, co v Česku zemřeli na koronavirus první lidé, je zřejmé, že mnohé tehdejší předpovědi zcela selhaly. Nástup pandemie obnažil globální nepřipravenost na krizi tohoto typu. Světoví lídři často nevěděli, na koho se obrátit. Odborného a informačního vakua využili hlasití šiřitelé nepodložených, ale atraktivních teorií, které si snadno našly cestu do médií. Výsledkem je chaos a v některých zemích ztráta důvěry obyvatel ve schopnosti státu.
Během první vlny pandemie měli ekonomové sklony odhadovat škody dramatičtěji, než ve skutečnosti byly. Zároveň věřili v poměrně rychlé zotavení, nejprve ve tvaru písmene V, později alespoň ve tvaru U. Svízelná letošní zima provázená v Evropě přísnými lockdowny však optimistické výhledy zchladila. Na růst v Americe a Číně sázejí experti více.
Pro „hnutí“, jak Andrej Babiš rád nazývá svůj politický projekt, to není zrovna dobrá doba. A ani budoucnost nevypadá nijak vábně.
Možná se konečně – za nutných restrikcí – otevřou i další obchody. Anebo také ne. Anebo se otevřou a za chvíli zase zavřou. A možná se uvrhne do karantény nějaký další okres… hádejte který. Jako nápověda může sloužit pouze to, že bude z Plzeňského kraje.
Už zhruba rok se Česko potýká s pandemií koronaviru, a že by se situace zlepšovala, se zatím říct nedá. Už ani s jarní vlnou proslavená mikrobioložka Soňa Peková nezůstává optimistkou. Důvodem jejího názorového obratu je domněnka, že je vir za účelem efektivnějšího šíření uměle modifikován. A co z toho vyplývá? To, že pokud vám několikrát po sobě nevyjde předpověď, nelamte si s tím hlavu a učiňte úkrok stranou – své posluchače hledající pravdu si stejně jako Peková najdete a jako bonus vám to u nich ...