koronavirus státy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus státy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Budoucnost bitcoinu je podle největších zastánců kryptoměny optimistická. Příčinou je podle nich i takzvané půlení (halving), ke kterému dojde kolem května roku 2024. V historii fungování kryptoměny platí, že tato událost dosud vždy odstartovala prudký růst ceny bitcoinu i ostatních virtuálních měn.
Poslanec ANO a bývalý premiér Andrej Babiš kandiduje na prezidenta. Sázkové kanceláře a průzkumy jej před prvním kolem vedle Danuše Nerudové a Petra Pavla řadily k největším k favoritům pro lednové prezidentské volby. Výsledky prvního kola to potvrdily. Andrej Babiš se v druhém kole prezidentské volby střetne s Petrem Pavlem.
Lékař a bývalý rektor Univerzity Karlovy chce do prezidentských voleb přinést „zdravý selský rozum“. Kromě pomoci ukrajinským dětským uprchlíkům si s sebou nese také několik škraloupů. Je již druhým kandidátem s anticenou Bludný balvan, ve výčtu nechybí ani členství v KSČ nebo kontroverzní půjčka od společnosti Home Credit. Založil také firmu, která se podílí na jeho kampani.
Čína uvolňuje donedávna velmi přísná opatření proti šíření nemoci covid-19. A svět se před Číňany naopak začíná zavírat. Povinné koronavirové testy pro cestující z Číny zavedly například USA, Itálie nebo Japonsko. Peking i oficiální média o počtu nakažených v zemi mlčí, například data z letiště v Miláně ukazují, že pozitivní test na koronavirus měl každý druhý cestující přilétající z Číny. Evropská unie jako celek přísnější opatření zatím odmítá.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Dobré ráno! Je 342. den roku, svátek má Květoslava, před 42 lety byl v New Yorku zavražděn legendární anglický hudebník a mírový aktivista John Lennon. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Koronavirus dále mutuje a jak se očekávalo, s přicházejícím podzimem se pomalu začal šířit. Zároveň se do Česka dostala nová varianta Omikronu s názvem Kentaur, která je zatím vyhodnocena jako ještě nakažlivější mutace než ta předchozí. Jaké jsou její příznaky? Je nebezpečnější než ostatní mutace a jsou proti ní účinné současné vakcíny?
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid z našich životů definitivně zmizel, opak je ale pravdou. Aktuálně se Česko a celá Evropa se připravuje na podzim a zimu s covidem. Počty osob s prokázaným onemocněním jsou stále značné. Platné očkování, případně antigenní nebo PCR test se tak mohou stále hodit.
Ve Spojených státech začala dominovat podoba koronaviru označovaná jako BA.5, což je verze varianty omikron považovaná za dosud nejnakažlivější formu viru SARS-CoV-2. Zlom nastal v době setrvale vysokých počtů infekcí a rostoucí vytíženosti amerického zdravotnictví. Odborníci na infekční choroby se shodují, že USA nedělá pro potlačení epidemie dost, napsal deník The Washington Post.
Dobré ráno! Je 180. den roku, svátek má Petr a Pavel. Před patnácti lety uvedla společnost Apple na americký trh svůj první mobilní telefon zvaný iPhone. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.