koronavirus ve světě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus ve světě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Budoucnost bitcoinu je podle největších zastánců kryptoměny optimistická. Příčinou je podle nich i takzvané půlení (halving), ke kterému dojde kolem května roku 2024. V historii fungování kryptoměny platí, že tato událost dosud vždy odstartovala prudký růst ceny bitcoinu i ostatních virtuálních měn.
Poslanec ANO a bývalý premiér Andrej Babiš kandiduje na prezidenta. Sázkové kanceláře a průzkumy jej před prvním kolem vedle Danuše Nerudové a Petra Pavla řadily k největším k favoritům pro lednové prezidentské volby. Výsledky prvního kola to potvrdily. Andrej Babiš se v druhém kole prezidentské volby střetne s Petrem Pavlem.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid, který od začátku roku 2020 sužuje celý svět, se pomalu stává minulostí. Opak je ale pravdou. Nemoc nikam nezmizela, naopak se objevují nové mutace a subvarianty, které se především s příchodem chladnějších měsíců zase hlásí o slovo.
Koronavirus dále mutuje a jak se očekávalo, s přicházejícím podzimem se pomalu začal šířit. Zároveň se do Česka dostala nová varianta Omikronu s názvem Kentaur, která je zatím vyhodnocena jako ještě nakažlivější mutace než ta předchozí. Jaké jsou její příznaky? Je nebezpečnější než ostatní mutace a jsou proti ní účinné současné vakcíny?
COVID-19 je v posledních měsících trochu stranou veřejného zájmu, ale bohužel nikam nezmizel. Experti se shodují, že během podzimu nás čeká další koronavirová vlna. Nejefektivnější ochranu proti této nemoci představuje očkování. Shrnuli jsme pro vás všechny informace, které o očkování na COVID-19 potřebujete vědět.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Opravdu můžeme před ekonomickými problémy světové ekonomiky zachránit každého z nás a každou firmu? A pokud to skutečně chceme, jak drahé to bude a kdo to zaplatí? Je to kruté, ale když byly ve světě problémy, vždy se to podepsalo na naší nezaměstnanosti, příjmech domácností a na bankrotech firem. Ekonomika se přeskupuje a vládu tu máme od toho, aby při tom přeskupování nikdo neskončil na ulici, ne od toho, aby zůstal navždy ve stejném křesle.
S výjimkou covidového roku 2020 představuje Apple své iPhony s železnou pravidelností v září. Je tomu tak ostatně už od roku 2012. I když se koronavirus nevytratil a nedostatek čipů trvá, situace se stabilizuje. Ve středu 7. září se tak dozvíme, jak budou vypadat a fungovat nové iPhony 14 a Apple Watch Series 8.
Svíčky se patrně sfoukávat nebudou, ale země platící eurem by jich na pomyslném dortu měly deset. Je to totiž přesně deset let od rozhodnutí Evropské centrální banky o snížení její hlavní úrokové sazby na nulu. Od té doby sazbu stačila pětkrát vždy o desetinu snížit až na dnešních –0,5 procenta. Kladnou hlavní úrokovou sazbu jsme ale už deset let neviděli, což je v Evropě bezprecedentní. A není to zadarmo.