koronavirus ve velké británii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koronavirus ve velké británii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Dobré ráno! Je 342. den roku, svátek má Květoslava, před 42 lety byl v New Yorku zavražděn legendární anglický hudebník a mírový aktivista John Lennon. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid, který od začátku roku 2020 sužuje celý svět, se pomalu stává minulostí. Opak je ale pravdou. Nemoc nikam nezmizela, naopak se objevují nové mutace a subvarianty, které se především s příchodem chladnějších měsíců zase hlásí o slovo.
Zadlužené Řecko, anexe Krymu, uprchlická krize, odchod Velké Británie, pandemie a napadení Ukrajiny. Evropská unie se v posledním desetiletí musela vyrovnat s krizemi, které ji otestovaly ze všech stran. Poslední dvě tvrdé zkoušky byly ale jiné – pandemie a ruská agrese na Ukrajině znamenaly šok, který neměl v moderní době obdoby. Evropa se tak musí naučit reagovat.
Jan Žižka, EXPORT.CZ | Investice společnosti Intel v Evropě mohou mít podobný význam jako evropské základny americké armády. Nadnárodní firma sídlící v Kalifornii je přeborníkem v odvětví čipů – jednom z nejdůležitějších oborů, v němž světové mocnosti bojují o technologickou převahu.
V Česku se vedle subvarianty koronaviru BA.2, která momentálně převládá, objevila nová varianta nazvaná XE. Je o deset procent nakažlivější než omikron a projevuje se velice podobně. Jedná se o rekombinantní vir steně jako varianta nemoci covid-19 Deltakron, která se zatím v Česku nevyskytla.
Boje na Ukrajině budou mít podle expertů citelné dopady na automobilový průmysl. Na rozdíl od předchozí krize, kterou vyvolala pandemie covidu, však ta současná dolehne výhradně na evropské firmy. To může automobilky výrazně znevýhodnit oproti konkurenci z USA, Japonska, Číny či Jižní Koreje. Následky pocítí i spotřebitelé. „Zdražení všech vozů o dvouciferné procento je v letošním roce prakticky jisté,“ odhaduje odborník na automobilový trh ze společnosti EY Petr Knap.
Restauratéři si v posledních dvou letech kvůli covidu prošli peklem, přežili jen ti nejotrlejší. Ani se neoklepali z oslabující pandemie, hned nastoupila válka za humny, nedostatek personálu a obří inflace. „Podnikatelé mají strach zvýšit ceny, ale kdyby to udělali, tak se jim dýchá lépe. Nebyli by na hraně, nemuseli by optimalizovat a bylo by to fér,“ říká v rozhovoru pro deník E15 Igor Třeslín ze startupu Storyous, který poskytuje pokladní systémy zejména restauracím a maloobchodníkům.
Omikron podle dosavadních zjištění představuje nižší riziko vážného průběhu onemocnění než delta, už se ale naplno projevují problémy spojené s vysokou nakažlivostí této varianty koronaviru. Na britských pracovištích v prvním lednovém týdnu scházely více než tři miliony lidí, potíže hlásí nemocnice i školy. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom varuje, že by brzy mohla onemocnět polovina Evropy.
Už jsme si zvykli, že pandemii covidu provází někdy až těžko uvěřitelná záplava dezinformací, často však zapomínáme na to, že jde o dezinformace na obou stranách barikády. Zatímco takzvaní antivaxeři se předhánějí v ódách na prostředek na odčervení koní a na léčivé účinky dezinfekce ředěné vodou, tvrdé křídlo „zdravotnických“ expertů si nepěkně pohrává se statistikami.