koten - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu koten, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zhruba patnáct koaličních zákonodárců ještě neví, zda kabinet Andreje Babiše při hlasování o nedůvěře podrží. Podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka by krizi vyřešila demise premiéra.
Poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík tvrdí, že jeho strana neuzavřela žádnou dohodu s hlasovací koalicí ANO, SPD a komunistů. Premiér Andrej Babiš je podle něj nedůvěryhodný hlavně kvůli svému permanentnímu střetu zájmů. „Když si ho v této pozici přeje třetina voličů, ať se předvede. Ale bez naší podpory,“ říká Ferjenčík. Roli svojí strany při sestavování vlády si dovede představit jen v případě, že by byla úřednická a vznikla v dolní komoře parlamentu, a nikoliv na Hradě.
Už tento týden chce ANO dojednat koaliční smlouvu. Andrej Babiš přitom potvrdil, že ve vládě neskončí ani v případě svého odsouzení.
Minulé pondělí se demonstrovalo ve čtrnácti městech. Na pražské Václavské náměstí přišlo téměř dvacet tisíc lidí, aby především vyjádřili odpor k tomu, že poslanci ANO, SPD a KSČM si do čela komise pro kontrolu GIBS zvolili člověka, který tvrdě potlačoval podobné demonstrace před 29 lety.
Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín vypovídal na vlastní žádost před poslanci. Slyšení bezpečnostního výboru se konalo za zavřenými dveřmi, podle jeho předsedy Radka Kotena (SPD) totiž mohly zaznít citlivé informace. "Vysvětlil jsem situaci, která se odehrála. Poskytl jsem odpovědi na některé otázky a poslancům jsem to vysvětlil," řekl stručně Murín po skončení slyšení, na další otázky odmítl odpovědět.
Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec podpoří v případném hlasování odvolání předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. KDU-ČSL to navrhuje kvůli Okamurovým výrokům o protektorátním koncentračním táboře v Letech u Písku. V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce Chovanec řekl, že stejné hlasování doporučí i celému klubu ČSSD, byť bez hlasů ANO bude iniciativa jen plácnutím do vody.
Po říjnových volbách skončila polistopadová éra, jejíž rozvrat začal v roce 2010 nástupem Věcí veřejných. Dobu charakterizovaly střety pravice s levicí a nepsaná pravidla, která už delší dobu mizejí z politiky. V Česku začali vítězit lídři, kteří říkají to, co chce část lidí slyšet. Mají odpor k diskuzi, protože jim ztěžuje vládnutí.
Rád bych tuto glosu věnoval všem lidem, kteří se vyznají v bezpečnostní politice. Volič SPD si o mikrovlnných troubách myslí následující:
Hnutí ANO požádá komunisty, aby do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zvážili nominaci někoho jiného než Zdeňka Ondráčka, oznámil šéf Andrej Babiš. Jeho nominaci považuje za problematickou. Poslanci KSČM žádost posoudí podle stranického předsedy Vojtěcha Filipa v úterý na jednání klubu.
Hlasování o obsazení parlamentních výborů a komisí naznačuje to, čemu se Andrej Babiš ještě před měsícem zuřivě bránil: zrodila se skrytá velká koalice ANO, SPD a KSČM. Nejlépe je to vidět na rozdělení funkcí ve dvou nejdůležitějších sněmovních výborech (bezpečnostním a rozpočtovém), které se téměř vždycky přidělují na základě mocenských úvah uvnitř vládní koalice. Tak to také dopadlo. Premiér za ANO, rozpočtový výbor pro KSČM, bezpečnostní pro SPD.