kovový 3d tisk - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kovový 3d tisk, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Výrobky cestují okolo zeměkoule, rozdíly v ceně rozhodují o tom, kde se co vyrobí. Výrobní kapacita, do níž jsme investovali nejvíce, už není přidanou hodnotou.
Domácí a profesionální 3D tisk staví na stejných základech, příležitosti, ale i problémy profi světa jsou však zcela odlišné a pro běžného uživatele často překvapující. Článek jsme převzali v rámci spolupráce s časopisem Computer. Ten si můžete objednat ZDE.
Téma 3D tisku rezonuje společností několik posledních let, podobně jako nyní téma umělé inteligence. Snad každý slyšel o 3D tisku ochranných štítů v době nástupu covidu-19, tisku domů, komponentů pro drony během konfliktu na Ukrajině nebo klíčenek. 3D tisk už dávno není jen technologií pro výzkum, vývoj a prototypování. Stává se ceněným výrobním nástrojem.
Fanoušci 3D tiskáren od Prusa Research se po letech čekání konečně dočkali nového modelu Original Prusa MK4 a také nadstavby MMU3 pro multimateriálovou výrobu. Novinka přináší prakticky vše, o čem komunita spekulovala.
Letité realitní pravidlo, že dobrou rezidenční adresu dělá především lokalita, už nyní nestačí. Pozornost se ve stále větší míře stáčí také k architektuře.
Ostravští inženýři z Vysoké školy báňské vytiskli na 3D tiskárně první unikátní rám koloběžky z nerezové oceli. Cílem dalšího vývoje je sériový model, který by si mohli pořídit i běžní zákazníci.
Nečekaný objev by mohl výrazně přispět k nové generaci ochranných pomůcek.
Roboti vyrazí na povrch Měsíce, aby tam stavěli přístřeší pro první lidské kolonizátory. Taky vám to zní jako sci-fi? Pak vězte, že tým japonských vědců již usilovně pracuje na tom, aby tuto myšlenku uvedl v život.
Kovový 3D tisk už mění způsob výroby součástek do strojů či tělesných implantátů. Trh s tiskárnami, které pomocí laseru spékají kovový prášek, se ale rozjíždí pomalu. Výrobci a prodejci těchto zařízení uvádějí, že se loni v tuzemsku prodalo snad jen několik desítek kusů tiskáren. Přesné statistiky chybějí.
Strojírenská firma Kovosvit MAS Sezimovo Ústí se loni dostala ze ztráty, skončí v zisku před zdaněním 40 milionů korun. Ztráta za rok 2016 dosáhla 719 milionů korun. Řekl to generální ředitel Kovosvitu Libor Kuchař. Tržby firmy loni meziročně stouply o 26 procent na 1,3 miliardy Kč. Loni Kovosvit vyrobil 280 strojů. Letos plánuje firma s 595 zaměstnanci tržby 1,5 až 1,6 miliardy korun.