krajské volby voličský průkaz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu krajské volby voličský průkaz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko čeká hlasovací maraton. Až do roku 2027 se každý rok uskuteční volby. Teprve potom, pokud půjde vše podle plánu, nastanou „voličské prázdniny“. Jaké volby Česko čekají? Přehled voleb do roku 2030.
Voliči, kteří chtějí volit ve volbách do Poslanecké sněmovny parlamentu 2021, ale nemohou se dostavit do svého volebního okrsku podle místa bydliště, mohou využít voličský průkaz. Nově je možné žádost o voličský průkaz zaslat i datovou schránkou.
Volby do Senátu se konají každé dva roky, ale vždy jen ve třetině volebních obvodů. To znamená, že každý volič volí své senátory pouze jednou za šest let – přesně tak dlouhé je funkční období. V roce 2020 připadají volby do Senátu na 2. a 3. října 2020.
Volby do krajských zastupitelstev se konají 2. a 3. října 2020 společně s prvním kolem senátních voleb. Volí se ve 13 krajích republiky. Nevolí se v Praze.
První kolo voleb do Senátu se koná 2. a 3. října 2020 společně s volbami do krajských zastupitelstev. Ve volebních obvodech, kde z prvního kola nevzejde vítěz s nadpoloviční většinou hlasů, se bude konat druhé kolo 9. a 10. října 2020.
Krajské volby se konají každé čtyři roky. Ty příští připadají na 2. a 3. října 2020. V krajských volbách můžete volit celou stranu prostým vložením hlasovacího lístku do obálky, nebo zvolit své favority pomocí kroužkování.
Po lednových prezidentských volbách si český volič příliš neodpočine, v říjnu ho čekají volby do obecních zastupitelstev a u třetiny obvodů se budou volit i senátoři. První kolo senátorských voleb se koná ve stejném datu jako komunální volby, tedy 5. a 6. října, druhé kolo pak o dva týdny později.
Zvýšit všem zaměstnancům, tedy i těm v soukromém sektoru, platy o sedm procent. To je hlavní volební tahák ODS. Její první místopředsedkyně Alexandra Udženija vylučuje vládní spolupráci s hnutím ANO. „Není to tak, že ODS říká stejné věci jako Andrej Babiš. To Babiš říká stejné věci jako ODS. On ta témata od nás kopíruje a říká je v okamžiku, kdy je lidé chtějí slyšet,“ vysvětluje shodu občanských demokratů a babišovců v některých tématech.
Sociální demokracie, která se v předvolební kampani snažila tvářit jednotně, se viditelně rozštěpila. Vedení strany po nepřesvědčivém vítězství ve volbách vyzvalo svého šéfa Bohuslava Sobotku, aby odstoupil z funkce. Ten to však odmítl. Mezi příznivci Sobotky a jeho odpůrci se strhla tvrdá slovní přestřelka. Padaly výrazy jako podpásovka a podraz. Špičky partaje také odstavily předsedu strany z vyjednávání o budoucí vládě. K rezignaci vyzval Sobotku i prezident Miloš Zeman.