krátkodobé pronájmy praha - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu krátkodobé pronájmy praha, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z důvodu pandemie koronaviru fungují hotely a krátkodobé pronájmy ve velmi omezeném režimu už téměř rok. Paradoxně i přes krizový rok se loni počet ubytovacích zařízení v Česku zvýšil o 300, což představuje meziroční přírůstek téměř šest procent. Vyplývá to ze statistik poradenské firmy Bisnode A Dun & Bradstreet Company.
V pondělí 1. března uplyne rok od prvního oficiálně zjištěného případu koronaviru v Česku. Následně zaváděná opatření proti jeho šíření prakticky zastavila příjezdy zahraničních turistů. Ti zejména v Praze hojně využívali krátkodobé pronájmy typu Airbnb. Po určitém uvolnění v letních měsících přišla na podzim nová vlna zpřísňování.
Počet bytů k dlouhodobému pronájmu na pražském trhu na konci loňského roku meziročně vzrostl o 105 procent na 13 627 jednotek. Průměrná cena nájmů klesla o osm procent na 308 korun za metr čtvereční bez poplatků. Nejvíce bytů je v nabídce v Praze 5, nejdražší je Praha 1. Vyplývá to z údajů developerské společnosti Trigema a realitního serveru Flat Zone.
Pokud někdo v roce 2021 sází na pokles cen bytů, nedočká se. Zvyšování cen bydlení už však nebude mít takovou sílu jako v minulých letech. Poroste dále poptávka po chatách, chalupách a po horských apartmánech. Shodují se na tom realitní profesionálové oslovení serverem E15.cz.
Skupina DRFG byznysmena Davida Rusňáka vidí řadu příležitostí v nemovitostech a telekomunikacích. Chystá miliardové projekty v Polsku a na Slovensku s Panattoni a také v byznysu kolem 5G sítí. „Chceme dál navyšovat tržní pozici. Snižování dluhu teď není aktuální,“ říká zakladatel a spolumajitel skupiny David Rusňák.
Pokud na realitním trhu letos skutečně něco žilo, kvasilo a přeskupovalo se, bylo to nájemní bydlení. Fenomén krátkodobého ubytování závislý na turistech se sice v pandemii scvrkl na zlomek původní velikosti, díky tomu se však na běžný nájemní trh dostaly tisíce nových bytů. Stejně tak se nájemního bydlení díky zvýšené poptávce přestali bát i velcí developeři a investoři.
Zatímco koronavirus trápí českou ekonomiku, hypoteční trh letí nečekaně vzhůru. „Letos jsme poskytli daleko více úvěrů než loni a výrazně tak roste i náš podíl na trhu,“ říká Pavel Jirák, předseda představenstva a generální ředitel stavební spořitelny Modrá pyramida, který je i předsedou Asociace českých stavebních spořitelen. Do budoucna pak ale očekává možná až stagnaci cen nemovitostí, minimálně, co se Prahy týče.
Překotný přesun nakupování do oblasti e-commerce v době pandemie koronaviru vyvolal zvýšenou poptávku po skladových prostorách. Velké značky expandují v tisících metrech čtverečních, zatímco nově vznikajícím e-shopům stačí desítky či stovky metrů skladové plochy, a to nejlépe jen na pár měsíců. Na otázky, jak být co nejefektivnější a jak pružně reagovat na rychle se měnící prostředí odpovídal Roman Kučera, ředitel portálu Sklady.cz.
Kdo nedosáhne na vlastní bydlení, odchází do podnájmu. Tento segment realitního trhu podle expertů sílí a představuje tak zajímavou investiční příležitost.
Dobře fungující doprava a logistika jsou páteří každé ekonomiky. „Zdaleka ne všechny země zvládly a zvládají v koronavirové krizi zásobování obyvatelstva potravinami a léky na tak vysoké úrovni jako Česká republika,“ soudí expert na průmyslové nemovitosti a zakladatel a spolumajitel společnosti sklady.cz Pavel Šmíd.