kryptoměna budoucnosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kryptoměna budoucnosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Aktivita investorů na velkých kryptoburzách je nejnižší za poslední tři roky, zájem jednoho z nejvýznamnějších globálních intelektuálů o bitcoin ale neochabl. Nassim Nicholas Taleb, autor knihy Černá labuť a jeden z řečníků na pražské investiční konferenci SHiFTS23, opět kritizuje největší virtuální měnu na sociální síti X. Jeho slova se může vyplatit brát vážně. Kdo se Talebem a jeho příspěvky řídil při správě svého kryptoportfolia, udělal dobře. Platí to ale hlavně pro dávnější minulost.
Známý průmyslník a 20. nejbohatší Čech podle žebříčku e15 Petr Otava řeší ostrý spor se svým obchodním partnerem Vladimírem Vencálkem. Na kryptotěžaře už dokonce povolal právníky. Požaduje vrátit stovky milionů korun, které Vencálek údajně nepoužil podle jejich původních dohod. Otava v pondělí podal na jeho firmy návrh na insolvenci.
Existuje kolem dvaceti tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum. Přestože mnoho jeho zastánců tvrdí, že jednou předstihne bitcoin co do tržní kapitalizace, obě kryptoměny se profilují trochu jinak. Liší se i možnosti potenciálního výdělku.
Během úterý expiruje v české investiční komunitě pozorně sledovaná sázka o osud kryptotrhu. Pokud by byznysově zkolabovala společnost Tether, čekal by ceny virtuálních měn málokdy vídaný otřes. Přesně na to loni v létě vsadil bývalý makléř J&T Banky a nynější manažer fondu Metatron Capital Short Aleš Vávra. S předstihem uznal, že sázku s investorem do bitcoinových startupů Alexandrem Pilařem prohraje. Byznysu kolem virtuálních měn však Vávra nadále věští temné časy. S kůží na trh šel i jím spravovaný fond.
K čemu kryptoměny jsou, jak fungují a jak je využívat? Stojí jejich zhodnocení na reálných základech a k čemu je blockchain? Podobné otázky si v důsledku rostoucí obliby bitcoinu a dalších kryptoměn klade stále více lidí.
Skeptici by rádi přezdívali Evropě nikoliv starý, ale zastaralý kontinent. Navzdory zaostávání evropských firem v oblasti umělé inteligence či elektromobility ale stále ještě existují technologická odvětví, kde tento světadíl snese srovnání se Spojenými státy nebo s Čínou: v přístupu ke kryptoměnám. Naděje je to i pro Česko. „Projednou má Evropa reálnou možnost udávat směr významné inovace a oživit svou upadající ekonomiku,“ uvedl Patrick Hansen, šéf evropské strategie amerického vydavatele stablecoinu ...
Řada držitelů bitcoinu o tom sní dlouhé roky a nyní by se mohli konečně dočkat. Záměr spustit první burzovně obchodovaný fond (ETF) zajištěný reálně drženými bitcoiny projevil největší správce aktiv na světě, investiční společnost BlackRock. V komunitě fanoušků bitcoinu se ale současně ihned rozezněly obavy z možného korporátního ovládnutí směřování kryptoměny. S ohledem na to, jak dosud dopadlo mnoho rebelských pokusů bojovat se „systémem“, nejsou takové obavy úplně od věci. Stačí si připomenout první ...
Jeden z nejvýraznějších propagátorů bitcoinu poprvé vystoupil v Evropě jako konferenční řečník. Spoluzakladatel americké byznysově-analytické společnosti MicroStrategy Michael Saylor na letňanské bitcoinové akci BTC Prague řekl, že světové ekonomice nevěští v důsledku činů centrálních bankéřů jednoduchou budoucnost. Bitcoin naopak bude podle Saylora po tažení amerických regulátorů proti kryptoměnovým burzám Coinbase či Binance v konečném důsledku v mnohem lepší kondici. „Je to drahá a bolestivá lekce pro ...
Žádné dítě jim neuniklo. Všechny ty klasické, tu a tam do disneyovského hábitu zahalené pohádkové příběhy, v nichž figurují tajemná horská království, hemžící se draky, kteří střeží zlatý poklad důkladněji než vlastní oko v hlavě. Romantické iluze, které odcházejí spolu s dětským věkem… anebo ne? Jak ukázaly účetní záznamy několika nedávno zbankrotovaných amerických bank, tato idea rozhodně není mrtvá. Jen ten hřmící drak se třepotá pouze na státní vlajce království leží na neprostupných svazích Himálaje, ...
Budoucnost bitcoinu je podle největších zastánců kryptoměny optimistická. Příčinou je podle nich i takzvané půlení (halving), ke kterému dojde kolem května roku 2024. V historii fungování kryptoměny platí, že tato událost dosud vždy odstartovala prudký růst ceny bitcoinu i ostatních virtuálních měn.