kryptoměny dnes - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kryptoměny dnes, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
ANALÝZA. Byznys s hardwarovými peněženkami má za sebou mimořádně turbulentní období. Jednička na trhu Ledger se těžce vypořádává se spíláním bitcoinové komunity po přiznání, že by za určitých okolností mohla mít přístup k virtuálním měnám uživatelů vláda. Mezitím z toho výrazně profituje česká společnost Trezor. Pražský výrobce stejnojmenných peněženek se profiluje jako protipól francouzského Ledgeru. A tato strategie mu nese mezitýdenní zvýšení prodejů o 900 procent a věhlas mezi skalními fanoušky ...
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Známých českých byznysmenů ve světě kryptoměn zatím moc není. Velmi úspěšný fond má investiční skupina Rockaway, aktivní je i Ondřej Raška a jeho Miton C. Od loňského roku s ním začíná koketovat i investiční společnost Wood & Company, která loni rozjela Portu Krypto.Tentokrát se ale majitelé firmy Vladimír Jaroš, Jan Sýkora a Lubomír Šoltýs pustili do nového projektu na vlastní pěst. Spolu s developerem a expertem na blockchain Igorem Pauerem vytvářejí novou kryptoměnu CHFP. Ta má být krytá švýcarským ...
Dobré ráno! Je 144. den roku, svátek má Jana a Vanesa. V tento den v roce 1934 byl Tomáš Garrigue Masaryk počtvrté zvolen československým prezidentem. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Bitcoinová komunita slaví zajímavé výročí. Před třinácti lety si floridský programátor Laszlo Hanyecz koupil dvě pizzy z řetězce Papa John’s za deset tisíc bitcoinů. Tehdy virtuální měna větší hodnotu neměla, nyní by cena deseti tisíc bitcoinů přesahovala pět miliard korun. Dnešním pohledem jedna z nejnešťastnějších „investic“ všech dob ale představovala z hlediska vývoje bitcoinu průlom. Jde o první zdokumentovanou směnu virtuálních mincí za zboží. Nebýt podobných průkopnických nápadů, ani ne patnáct let ...
Umělé inteligence je v poslední době všude plno. Vznikají speciální programy na vyhledávání a kompilování informací, na grafiku a další. Petr Fiala a jeho SoftVision ale vytvořili program, který umí sám obchodovat na trzích. A specializuje se hlavně na kryptoměny. I když byl loňský rok horší, od roku 2018 mají průměrný roční výnos kolem šedesáti procent.
Sousloví „umělá inteligence“ dnes představuje to, čím byl před pár lety „blockchain“. Tedy nevyhnutelnou součást prezentací u těch firem a osobností, které se chtějí za každou cenu udržet v souladu s duchem doby. A i na téhle mánii se navíc dalo a možná ještě dá slušně vydělat.
Kryptoměny prošly velkými otřesy, avšak byznysu se stroji na jejich těžbu to kvůli poklesu ceny hardwaru paradoxně pomohlo. Podle ředitele platformy 2Bminer Jakuba Hlavenky se stále více ukazují investoři, kteří chtějí dát do těžby větší částky najednou. Místo jednoho stroje jich berou hned několik a atraktivní návratnost vidí v těžbě alternativních kryptoměn.
Víru v budoucí vyplácení státních důchodů lze přirovnat k víře v existenci pohádkových bytostí. Alespoň podle tvůrců aktuální kampaně investiční platformy Fondee. Její krédo sice někteří ekonomové – konkrétně Dominik Stroukal z Metropolitní univerzity Praha – označují za přehnané, to však neznamená, že motiv hledání alternativního zajištění na stáří není v době mimořádně rostoucího zadlužení státu akutnější než kdy dříve. Mezi ekonomickými preppery (ti, kdo se připravují na nějaké další události – pozn. ...
Bitcoin sice od začátku března vyrostl o desítky procent, to ale neznamená, že doba takzvaného medvědího trhu, kdy všude vládne špatná nálada, skončila. I když mohli někteří investoři po problémech amerických bank nakoupit bitcoin jako jistou formu pojistky, celková makroekonomická situace se stále nezlepšila. V podcastu KryptoSpace to aspoň říká Petr Sanetrník ze společnosti Crypviz Asset Management.