kuponová privatizace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kuponová privatizace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Jako symbolický konec společného státu Čechů a Slováků bývá považován 26. srpen 1992, tedy den, kdy se tehdejší předseda české vlády Václav Klaus a předseda slovenské vlády Vladimír Mečiar posadili na funkcionalistické židličky pod velikým platanem v jedné z nejkrásnějších zahrad v Československu. Pod brněnskou vilou Tugendhat před třiceti lety dohodli rozdělení federace, ale přesný obsah jejich několikahodinového rozhovoru zůstává dodnes tajný.
Burzovní Praha je po letech na výsluní. S deseti vydělanými procenty za poslední rok index PX na investičním nebi Evropy zazářil jako nova a měřit se s Prahou je momentálně těžké pro jakýkoli vyspělý trh ve světě. Domácí index PX za to ovšem fakticky vděčí jedné jediné akcii. Energetickému ČEZu. Emisi přitom ženou vpřed i divoké spekulace o rozdělení firmy. Pražská burzovní „Republika ČEZ“ je tak momentálně v politickém šachu. „Hlavně je důležité dělat vše po zralé úvaze a nikoli na bázi jednorázových ...
Česko po sedmi letech spěje k dohodě, která bude znamenat překreslení pořádků narýsovaných po první světové válce. Ministerstvo dopravy připravuje směrnici pro výměnu území v hamburském přístavu, které si v roce 1929 pronajalo na 99 let. Pro tuzemský byznys to bude znamenat obnovení přístupu k moři.
Z produkčního na Barrandově a prodejce kopírek se Petr Kellner stal během třiceti let existence skupiny PPF suverénní jedničkou mezi českými a slovenskými miliardáři. Byl zároveň jediným českým miliardářem, který měl skutečně globální přesah. Za čtvrtstoletí vybudoval ze skupiny PPF světový kolos. Petr Kellner zemřel v sobotu 27. března 2021 při nehodě vrtulníku na Aljašce, bylo mu 56 let.
To, jak se postavíme k umělé inteligenci, výrazně ovlivní budoucnost. Teď se nacházíme v období maximální specializace, ale to se začíná měnit. Kvůli nástupu umělé inteligence přijdou nejdříve o práci zejména úzce specializovaní lidé některých oborů, pokud se nebudou rozvíjet. „Měli bychom jít zpátky k 'člověčenství' a propojování oborů, abychom pro umělou inteligenci uměli připravit kvalitní podklady,“ tvrdí v rozhovoru pro deník E15 bývalá marketingová ředitelka společností McDonald’s, Tesco a Johnson&...
Jednou ze stále oblíbenějších možností, jak zhodnotit volný kapitál, jsou akciové trhy. Zkušenější a odvážnější investoři neváhají investovat přímo do akcií, ať už na pražské burze, či v západní Evropě a v USA. Ti ostatní, kteří nemají čas nebo chuť studovat, která firma je ta správná a může v budoucnu nabídnout zajímavé zhodnocení, mohou vložit finance do fondů.
Lidé vědí jenom to, co jim řekneš, prozrazuje Frank Abagnale junior v podání Leonarda DiCapria své know-how agentovi Carlu Hanrattymu (Tom Hanks) v jedné ze scén filmu Chyť mě, když to dokážeš. Jestli měl DiCapriův Abagnale v Česku někdy svého dvojníka, byl jím Viktor Kožený. Rusovlasý chlapík v dobře padnoucím saku se stylovou kravatou se stal symbolem kuponové privatizace v Česku. Předkolo první vlny začalo před třiceti lety, 17. února 1992.
Před třiceti lety figurovali mezi nastupující byznysovou elitou. Dnes se už jejich jména z paměti mnohých vytratila. Devadesátkoví podnikatelé Viktor Kožený, Lubomír Soudek či Vladimír Stehlík měli nakročeno stát se nejbohatšími muži Česka, ale jejich příběhy nekončily právě slavně.
Pražské Vršovice po více než sto letech opouští společnost Koh-i-noor, kterou vystřídá bytový projekt developera PSN. Majitel areálu, společnost Koh-i-noor Waldes, koupil továrnu Massag ve slezském Bílovci a výrobu patentek, špendlíků a dalšího sortimentu textilní galanterie tam bude postupně přesouvat. „Zatím se jedná o dva samostatné výrobní podniky Koh-i-noor a Massag. Nejdříve letos postupně přesuneme stroje a technologie do Bílovce, poté je v plánu fúze společností a případná změně názvu,“ představil ...