kůrovec - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kůrovec, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kůrovcová kalamita nezná hranice vlastnictví, na Vysočině mají ze všech krajů Lesy ČR nejmenší podíl lesů. Dopady kůrovcové kalamity jsou drastické pro všechny vlastníky, vzájemné obviňování ovšem nikomu nepomůže.
... bohatství. Nadvládu převzal kůrovec, v tuzemsku o... byl rychlejší než kůrovec,“ říká hrabě Constantin...
Mezi pár českých ministrů financí, o nichž se budou učit studenti ekonomie, se zcela jistě zařadí Alena Schillerová (ANO). Není přitom tak respektovaným odborníkem na sestavování státního rozpočtu, jako byl Eduard Janota (nestraník), a nepyšní se prestižní cenou časopisu GlobalMarkets jako Miroslav Kalousek (TOP 09) s Andrejem Babišem (ANO). O Schillerové se nebude přednášet ani proto, že přede dvěma lety dokázala hospodařit mírně přebytkově, jak se od vzniku České republiky povedlo jen jednou Babišovi a v...
Včelaři za sebou mají velmi nepovedený rok. Poté, co řada včelstev nepřežila zimu, přišlo deštivé léto. Produkce medu tak výrazně klesla. Zatímco v jiných letech doprodávají včelaři zásoby loňského medu ještě na konci zimy, letos mají mnozí vyprodáno už teď.
Řešení problémů s dopravou a suchem, kvalitní nemocnice nebo dostatek míst ve školách. Ale i příspěvky na dovolené, porodné či pastelkovné. Pestrou škálou slibů hýří kandidáti na hejtmany také v letošní kampani před krajskými volbami. Některé návnady však přesahují kompetence krajů, jiné se už řadu let opakují.
Státní podnik Lesy České republiky vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Uvedla to mluvčí LČR Eva Jouklová. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.
Letošní rok byl pro 156 let starou rodinnou firmu Petrof náročný. Nejdříve kvůli covidu vypadl silný čínský trh a pak přišla i omezení v Česku. Výrobce klavírů a pianin musel propouštět a využít státní pomoci. „Moji předci dělávali za krize železniční pražce či nábytek, využili dřevovýrobu. Můžeme se od nich poučit,“ říká šéfka firmy Zuzana Ceralová Petrofová, představitelka páté generace rodiny.
Antiekologickou cenu Ropák dostala za rok 2019 ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), a to za abnormálně zrychlenou přípravu nového stavebního zákona. Zelenou perlu za antiekologický výrok má předseda vláda Andrej Babiš (ANO), a to za výrok o motýlech a řepce.
S rekordním schodkem letošního státního rozpočtu ve výši půl bilionu korun se proinvestujeme z krize, tvrdí vláda ANO a ČSSD spolu s komunisty. Z navrhovaného dvousetmiliardového navýšení deficitu, který pustila sněmovna do druhého čtení, je však přímo na investice určena zhruba šestina až čtvrtina. Analytici oslovení deníkem E15 navíc míní, že jde často o kvaziinvestice. Původně měla být výše deficitu 40, respektive 300 miliard.
Vyhlásili jsme boj suchu. Pomineme-li militantní rétoriku, je to jistě bohulibá věc. Část republiky se proměňuje na polopoušť. V řadě obcí jsou prázdné studny a místní jsou pár měsíců v roce odkázáni na dovážené cisterny s vodou. Vyschlé lesy podléhají snadno náletům kůrovce a tradiční zeleninu se nevyplatí pěstovat, protože zavlažování začíná být drahý špás.