kůrovec - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kůrovec, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Politolog Jakub Lysek v rozhovoru pro Info.cz hodnotí nejen víkendový sněm Starostů a nezávislých, ale také celkové počínání vlády Petra Fialy. Zamýšlí se i nad tím, zda mají koaliční strany nějakou šanci oslovit voliče Andreje Babiše. A je v tom dost skeptický.
Král stavebnin Vít Kutnar zažívá velmi dynamické období. Jeho společnost DEK na tržbách meziročně posílila o třicet procent a obor v boomu i přes stoupající ceny pokračuje. Firmě v růstu pomáhá i nový přírůstek do rodiny – společnost Best vyrábějící betonové prvky.
Situace ve světě se mění každým dnem a všichni se stáváme účastníky nebývalých situací, které ovlivňují naše běžné životy. Ne jinak je tomu i při úvahách nad tím, jak se bude topit v domácnostech v případě výpadku plynu z Ruska. Jednou z alternativ majitelů topných těles na tuhá paliva je palivové dřevo.
Ekonomka Danuše Nerudová se chce stát první českou prezidentkou. „Co nám tady v posledních letech chybělo, je nadstranický a v některých oblastech apolitický prezident. Posledních deset let jsme viděli, jak to vypadá, když prezident není nezávislý,“ říká.
Firma rodiny Šimonkových se stará o rozsáhlé polnosti a lesy, ve kterých se nyní silně těží kvůli kůrovcové kalamitě. Rodina vlastní i tři historické nemovitosti, zámky Lobeč a Stránov a hrad Housku. „Když rodina vlastní majetek delší dobu, tak to bereme tak, že jsme právě na řadě, že je v tom díl tradice, která nás vede k tomu, abychom se o odkaz starali. Tak se staráme a máme rodové historické nemovitosti rádi, říká Zuzana Pavlík Šimonková s tím, že ředitelé hospodářských divizí příliš rádi nejsou, že to...
Válka na Ukrajině a s ní spojené změny na trhu se surovinami znovu ukázaly, jak životně důležitou, ale zároveň podceňovanou surovinou je pro Českou republiku dřevo, rostoucí v tuzemských lesích. Podle zástupce Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků Tomáše Paříka by se měl stát dřevem zabývat mnohem více, než to dosud dělal. A zřejmě i výrazně změnit přístup k hospodářskému využití českých lesů.
Návštěvníkům se již otevřely hrady, zámky a další památky, které byly přes zimu zavřené. V Česku působí desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům, hradům a jiným historicky cenným nemovitostem. Jsou mezi nimi restituenti i noví investoři. Web E15.cz mapuje ve svém seriálu jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek. V tomto díle se věnujeme vodnímu zámku Blatná v jižních Čechách.
Státní podnik Lesy České republiky loni podle auditovaných výsledků zvýšil čistý zisk na 2,74 miliardy korun ze 44 milionů korun v roce 2020. Hlavním důvodem růstu zisku bylo zvýšení cen dřeva. Podnik také od státu získal dotace na obnovu kůrovcem zničených lesů. Podnik spravuje téměř polovinu lesů v Česku.
Drony se postupně stávají běžnou součástí našeho života a už je jen málo z nás, kteří dron neviděli poletovat v parku nebo kolem turistických atrakcí. Dron ale neslouží jen jako hračka pro geeky nebo jako létající kamera pro fotografy a kameramany. Když pomineme armádní drony, které za nás bojují ve světových konfliktech několik desetiletí, už dnes civilní drony pomáhají v průmyslu, zemědělství, při záchranných operacích nebo logistice a přepravě lidí. Objevte jejich možnosti a nakoukněte do blízké ...
Česko zřejmě čeká jeden z nejméně příjemných makroekonomických scénářů, který se dá z učebnic vyčíst. Totiž stagflace. Tedy éra, během které nepochopitelně rostou ceny a země přitom ekonomicky nesměle přešlapuje z nohy na nohu. Lidé trpí zdražováním a zároveň nejistotou, zda pro ně ještě příští měsíc bude v práci místo. Stagflace je ovšem nejen symbolem ekonomického i psychologického marasmu, ale investorského tápání. „Nebezpečné je, že chybí lidé, kteří by si něco takového ještě pamatovali. Ti už jsou buď...