kurz bitcoin za poslední týden - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kurz bitcoin za poslední týden, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda se může dostat k vašim bitcoinům, řekl výrobce kryptopeněženek Ledger. Pak cuknul Lidé v inflaci nevěří, jinak by běželi nakupovat byty, říká člen bankovní rady ČNB Jan Kubíček Mičkovým věřitelům káply drobné. Při prodeji jeho sbírky obrazů se zájemci prali o Kupku Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Nechali jste se zlákat strmým růstem ceny akcií automobilky Tesla ve druhé polovině předminulého roku a nakoupili jste je do svého portfolia? Pokud jste se cenných papírů výrobce elektromobilů, kterého řídí miliardář Elon Musk, mezitím nezbavili, sedíte nyní na velké ztrátě a podobně jako vlastníci akcií technologické firmy Cisco trpělivě vyčkáváte, až se kurz vrátí zpět do rekordních výšin.
Na minulý týden řada investorů, portfolio manažerů či investičních stratégů hned tak nezapomene. Zapotili se zejména akcionáři bank – celková tržní hodnota finančních domů v Evropě, USA a v Japonsku spadla během předchozích pěti obchodních dní o přibližně 460 miliard dolarů, v přepočtu zhruba o 10,3 bilionu korun.
Mezi vítěze posledních turbulentních dní patří bitcoin, jehož cena poskočila od začátku týdne o zhruba dvacet procent. Krachující banky, oslabující dolar a nejistota provázející zajištění stablecoinu USDC jsou faktory, které nenahrávají jen zavedeným kryptoměnám, ale i bitcoinovým firmám. Mezi ty nejvýznamnější v oboru patří česká firma Trezor z holdingu SatoshiLabs, výrobce hardwarových peněženek na uchovávání virtuálních měn.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Nejdřív pojďme na trhy, i když asi všichni víme, že není nic staršího než právě vydaná zpráva o ceně bitcoinu. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Kryptoměny zažívají nejlepší začátek roku od ledna 2020. Kurz dominantní virtuální měny letos vystoupal o čtvrtinu a po dvou měsících se dostal nad 20 tisíc dolarů. Ještě o několik procentních bodů lépe se daří etheru. Analytici ale upozorňují, že radioaktivní spad po kolapsu burzy FTX ještě není zcela neškodný. Mohou údajně přijít ještě další problémy globálních firem z byznysu kolem digitálních měn.
Sága kolem kryptoburzy FTX vstoupila tento týden do další fáze. Slyšení v americkém Kongresu potvrdilo i ty nejdivočejší historky kolem fungování firmy Sama Bankmana-Frieda, pro kterého si přišla policie a jemuž hrozí vězení za podvod. Zhroucení FTX ještě posílilo vůdčí postavení, které mezi globálními kryptoburzami zastává Binance. Byl to ostatně její šéf, kdo postrčením pomyslného dominového dílku napomohl zborcení celé chatrné konstrukce FTX. Už celkem brzy se ale může ukázat, zda síla Binance neznamená...
Končí měsíc, který měl znamenat bitcoinovou cenovou explozi. Fanoušci a držitelé kryptoměny si již v minulosti přejmenovali říjen na takzvaný Uptober (kombinací „October“ a „Up“), jelikož na začátku podzimu se kryptoměně obvykle cenově velmi daří. Letos se ale zdá, že je bitcoin vůči podobným memům imunní. Jeho kurz posílil na poměry krypta jen velmi málo. To se odráží i na vývoji hodnoty experimentálního redakčního kryptoměnového portfolia. K brutálním ziskům bylo možná zapotřebí zvolit jinou cestu. Jenže...
Nechceme tvrdit, že jsme to přece říkali. Ukazuje se nicméně, že po největším updatu v historii krypta etherová cenová raketa neodstartovala. Naopak. Největší „zelená“ kryptoměna po včerejší revoluční změně s názvem The Merge odepsala během jednoho dne deset procent ceny. Vítěze akce je třeba hledat jinde. A jsou to notně bizarní záležitosti. To neznamená, že na nich nešlo solidně vydělat. Více v aktuálním kryptografu týdne.
Závěr prázdnin připravil burziánům scénář totálního zmaru. V posledních dvou týdnech padají ruku v ruce ceny rizikových aktiv i tradičních bezpečných přístavů. O více než pět procent tak například od poloviny srpna shodně přišli jak investoři do globálních akcií, tak do zlata. S obdobným osudem se setkal trh kryptoměn stejně jako kvalitní dluhopisy vyspělých států světa. Obrázek univerzální zkázy, kde nepomáhá ani obligátní diverzifikace, odpovídá totální změně pohledu trhu na způsob, a hlavně na razanci ...