kurz bitcoinu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kurz bitcoinu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Známe český dekarbonizační plán: Čtyři nové reaktory a deset gigawattů solárních parků Drahé čekání na levné hypotéky. Ceny bytů začínají ujíždět, nižší sazby kupce nevytrhnou Burzovní novicové propadli. Průměrná americká IPO letos investory připravila skoro o pětinu Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu.
Aktivita investorů na velkých kryptoburzách je nejnižší za poslední tři roky, zájem jednoho z nejvýznamnějších globálních intelektuálů o bitcoin ale neochabl. Nassim Nicholas Taleb, autor knihy Černá labuť a jeden z řečníků na pražské investiční konferenci SHiFTS23, opět kritizuje největší virtuální měnu na sociální síti X. Jeho slova se může vyplatit brát vážně. Kdo se Talebem a jeho příspěvky řídil při správě svého kryptoportfolia, udělal dobře. Platí to ale hlavně pro dávnější minulost.
Kryptozima ustupuje. Alespoň při pohledu na pondělní kurz bitcoinu a dalších virtuálních mincí. Nasvědčuje tomu i aktivita jedné z nejvýznamnějších investičních firem v Evropě z oblasti blockchainu. Česká RockawayX nedávno spustila svůj druhý blockchainový fond a už v něm spravuje kolem deseti milionů dolarů.
Ve světě bitcoinu a krypta existuje několik byznysových obrů a velké globální burzy virtuálních měn patří mezi ně. Nejznámější jsou Binance a Coinbase, přičemž jejich služby jsou dostupné i českým občanům. Ti jsou zároveň ohroženi specifickými podvody. Kdo chce vstoupit do světa digitálních měn prostřednictvím velké centralizované burzy, měl by brát v potaz výhody a zápory obou platforem. Vyjmenovává je shrnující článek.
ČEZ roste. Skupuje německou konkurenci v oblasti služeb a sílí napříč Evropou Solární apokalypsa na burze. Energie ze slunce došla, investoři prohrávají své peníze Proškrtané menu pražských bytů. Levné skoupili predátoři, zbylé nechali majitelé u ledu Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu.
Bitcoin a krypto jako by se vrátily z dlouhé dovolené, v kondici ale příliš nevypadají – bráno tedy dle vývoje ceny. Po zhruba deseti týdnech stagnace kolem kurzu 29 tisíc dolarů za jeden bitcoin se cena nejrozšířenější kryptoměny nakrátko propadla až na 25 tisíc dolarů, vzápětí mírně vzrostla na 26 400 dolarů.
Neúprosně se přibližuje doba, kdy se opět vyrojí nadšení zastánci bitcoinu přesvědčující své okolí o tom, že cenu kryptoměny znova čeká vzestupná tendence atakující historické vrcholy. Takzvaný halving bitcoinu má nastat již na jaře, událost však provází řada zkreslených představ.
Pro někoho je matematika neskutečná nuda, jiný se u jejího popisování zeširoka usmívá a nadšeně mává rukama. Právě do této druhé skupiny patří i původně finský developer Daniel Lumi. Ten si vzal nelehký úkol. Pokouší se i ne-matematikům vysvětlit, co jsou to zero-knowledge proofs (ZK), důkazy s nulovou znalostí. A co všechno by mohla tato revoluční technologie přinést do světa kryptoměn, hlavně smart-kontraktových blockchainů jako ethereum.
Existuje kolem dvaceti tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum. Přestože mnoho jeho zastánců tvrdí, že jednou předstihne bitcoin co do tržní kapitalizace, obě kryptoměny se profilují trochu jinak. Liší se i možnosti potenciálního výdělku.
... následoval masivní nárůst kurzu bitcoinu. Jenže aktuální litecoinové...