kurz eura na ono - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kurz eura na ono, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přestože inflace na svém sestupu podle posledních čísel v srpnu zdánlivě trochu zamrzla, opak je pravdou. A to přestože v dalších měsících se můžeme dočkat i opětovného vzestupu toho nejsledovanějšího meziročního čísla, což bude ale jen klamný odraz loňské pomoci státu formou dotování domácností.
Hledání viníka drahoty tuzemských potravin má výsledek, který nejspíš exministra Nekulu, jenž pořádal hon na předražující obchodní řetězce, musí dost překvapit. Po farmářích, kteří ohlásili už před časem meziroční zvýšení zisků v průměru o 142 procent, nyní hlásí pěkně naplněné kasičky i potravináři. Až se mnoha lidem otevírá kudla v kapse.
Důchody vzrostou jen o čtyři stovky, předčasné penze stát oseká. Začnou platit i další omezení Drahý špás s Monetou. Skupině PPF se prodražila bankovní investice, důvodů zmizet je více Benzin i nafta kvůli dani skokově podraží, varuje šéf Tank Ono Ondra Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Boj o „osm procent“ základní úrokové sazby – tak v posledních měsících vypadá odborná i laická debata o nastavení měnové politiky ČNB. Zatímco někteří ekonomové, měnová sekce ČNB či Mezinárodní měnový fond doporučují zvýšení sazeb, ČNB drží sedmiprocentní linii. Viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová v rozhovoru pro INFO.CZ argumentuje, že zvýšení by s ohledem na krocení inflace nepřineslo výraznější pozitivní efekt, navíc silný kurz koruny za národní banku „odpracoval nejméně trojí zvýšení sazeb“. „Tím, že ...
Českou debatu o stropech na ceny elektřiny a v případě ČR i plynu ovládly už tradičně zmatky a neznalost. Upřímné pobouření vyvolala skutečnost, že Evropská komise stanovila strop na výrobu elektřiny níže, než je český strop pro odběratele. Že spolu obě věci vůbec nesouvisejí, bylo úplně jedno politikům i novinářům. Rozjeli klasickou tirádu: „Co si to vůbec vláda dovoluje?“ Samozřejmě část viny nese i špatná komunikace příslušných ministerstev.
Ve svém prvním krátkém proslovu jako nově jmenovaný guvernér ČNB Aleš Michl zmiňoval, že většinu inflace považuje za nákladovou, respektive dovezenou. S takovou inflací úrokové sazby bojují jen obtížně. Jenže ČNB může pracovat i s jiným nástrojem, který by zde byl účinnější. Máme výhodu vlastní měny a přes její kurz nakupujeme ono zmíněné dovezené zboží.
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu oznámil, že Rusko už za plyn určený pro Evropu nebude brát eura ani dolary a platby se chystá požadovat v rublech. Opatření, které se má týkat „nepřátelských zemí“, tedy i Česka, chystá Rusko zavést v nejbližších dnech. „Je to takový majstrštyk, kdy na podporu rublu ruská strana přestane plýtvat vlastními eury a bude jej podporovat eury cizími,“ míní hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň. „Jde však jen o krátkodobé řešení. Rubl to po nějaký čas může ...
V letošním roce zasáhne světovou ekonomiku bezprecedentní krize. Takové označení se vztahuje jednak k rozsahu ekonomického poklesu, ale také k opatřením, která vlády a centrální banky po celém světě zavedly. V porovnání s Velkou recesí se jejich reakce významně liší, a to především z hlediska rychlosti a objemu poskytovaných stimulů. Právě agresivnější přístup měnových a fiskálních autorit pak může přispět k rychlejšímu ekonomickému oživení zemí. O budoucnosti české ekonomiky i o tom, jak se svět ...
Ekonomická reforma je jedním z jeho hlavních témat. V porevolučních letech s ní nejprve radil místopředsedovi slovenské vlády, pak se stal ministrem privatizace Slovenska a později o ní i přednášel na univerzitě. „Kuponová privatizace nedopadla tak dobře. Rozdělení majetku sice proběhlo rychle, transparentně a spravedlivě, ale jelikož chyběla regulace kapitálového trhu či ochrana minoritních akcionářů, tak se pak dělo všelicos,“ říká Ivan Mikloš, který pak zastával i funkci slovenského ministra financí.
Poroste, nebo klesne? Analytici denně sledují vývoj a snaží se předpovědět, co bude s cenou ropy. Ta pak přímo ovlivňuje cenu pohonných hmot. A to i v České republice. Velmi rychle, skoro on-line. Češi s tím sice nic neudělají, ale i jich se dotýká geopolitické napětí na Blízkém východě nebo zostřující se obchodní bitva mezi USA a Čínou. Dá se s tím nějak bojovat? Existuje možnost ochránit své podnikání proti rostoucím cenám ropy, potažmo nafty? Co může, nebo co by spíš měl udělat každý dopravní podnik či ...