kurzarbeit česko 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kurzarbeit česko 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Majitel českobudějovického holdingu Koh-i-noor Vlastislav Bříza je jedním ze signatářů výzvy pro transformaci české ekonomiky, kterou lídři tuzemského byznysu sepsali právě proto, aby vláda přepnula z jednoduchého přemýšlení „montovací” ekonomiky na sofistikovanější úroveň země, která zvládá ustát globální tlaky, když stojí vysoko v celosvětovém řetězci a produkuje zboží s přidanou hodnotou. Jenže podle doyena českého byznysu se to nedaří a Fialův kabinet pokračuje v desítky let nastoleném scénáři. „Vláda ...
Unijní státy budou moci podpořit své firmy, které kvůli válce na Ukrajině přišly o dodavatele nebo kterých se dotkly ekonomické sankce. A to tak, jak byly zvyklé během pandemie. Evropská komise v těchto dnech spolu s členskými státy dokončuje „krizový dočasný rámec“, který umožní unijním vládám rychle vypsat dotační a záruční programy, jež pomohou firmám s likviditou nebo s náklady na energie. Dokončen by měl být před koncem března.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
HDP v tuzemsku za rok 2020 kleslo meziročně o 5,6 procenta. Jde o relativně lepší výsledek, než jaký odhadovaly původní předpoklady. Zásadně se na vývoji ekonomiky nejspíš nepodespal ani systém protipandemických opatření. „Pokud je na tom ekonomika dle dnešních čísel skutečně lépe, než vláda čekala, je potřeba zítra okamžitě snížit i plány na budoucí zadlužování,“ nabádá hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň. „Jednou ekonomové spočítají, kolik poklesu způsobil objektivně covid a kolik špatná...
Restriktivní opatření vlád, zavedená kvůli pandemii koronaviru, mají citelný dopad na mezinárodní pracovní trh. V mnoha státech vyšplhala nezaměstnanost na nejvyšší čísla od velké hospodářské krize ve třicátých letech minulého století. Odborníci navíc očekávají, že na podzim 2020 se situace na trhu práce ještě výrazně zhorší. Například v cestovním ruchu je celosvětově ohroženo 120 milionů míst. „Těžce postiženy budou rozvíjející se země a hlavně ženy,“ upozorňuje zpráva, kterou tento týden vydala OSN.
Program Antivirus byl prodloužen o dva měsíce. Jako obvykle u prodlužovaných vládních programů tím oddalujeme řešení problému za cenu ještě vyšších problémů v budoucnosti.
Vláda na pondělním jednání schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Program, který má pomoci udržet zaměstnance ve firmách a chránit je před propuštěním, měl skončit na konci srpna. Na twitteru to uvedla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Maláčová chce, aby kurzarbeit prošel vládou do dvou týdnů. Následně by ho měla schválit sněmovna, využívat by ho bylo možné od 1. listopadu.
Občanská iniciativa KoroNERV-20 hledá od propuknutí koronavirové krize řešení, která by měla Česku pomoci efektivně čelit dopadům globální pandemie. V dokumentu KoroNEXT-2025 nyní akcentuje důležité oblasti a upozorňuje na jednotlivé kroky, které by mělo Česko podniknout. Týkají se rozvoje kapitálových trhů nebo digitalizace státní správy.
Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy zaměstnanců do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce. Program měl původně pokrývat období od vyhlášení nouzového stavu 12. března do konce května. Po prodloužení do konce prázdnin volají zaměstnavatelé. Návrh projedná tripartita a poté vláda.
Vláda v současné době jedná o budoucnosti kurzarbeitového programu Antivirus, který zatím platí do konce května. Ministerstvo práce a sociálních věcí skrze něj přispívá firmám postiženým koronavirovou krizí na mzdy zaměstnanců a do budoucna počítá se snížením části odvodů. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) považuje příspěvky za administrativně příliš náročné, raději by náhradu mezd ukončila a firmám ulevila jinak.