kurzy na volby prezidenta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kurzy na volby prezidenta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svaz průmyslu a dopravy má na příští čtyři roky nového šéfa. Stal se jím dosavadní viceprezident nejvlivnějšího zájmového sdružení firem v Česku Jan Rafaj. Podle svých slov se zaměří na jednání s vládou o dopadech úsporného balíčku, především na navrhované zvýšení korporátní daně o dva procentní body. Za největší překážku dlouhodobého rozvoje Česka považuje Rafaj trh práce.
Petru Pavlovi zbývá do inaugurace, tedy oficiálního uvedení do funkce prezidenta republiky, jen pár dní. Čeká ho ale ostrý start. Bude muset hned rozhodnout o tom, zda podepíše nižší valorizaci důchodů, a nemine ho ani řešení situace v České národní bance, jejíž guvernér Aleš Michl dosud nezískal bezpečnostní prověrku.
Krátce po sobotním sečtení hlasů v prezidentských volbách se objevily první příspěvky lidí, kteří na výzvu Andreje Babiše vsadili na jeho vítězství a dostali se tak do finančních problémů. Za těmito médii a politiky probíranými příběhy stáli často trollové, kteří se reportérům ke vtipu přiznali. Deník E15 na základě dat a rozhovorů prozkoumal, jaký měla dopad Babišova sázkařská výzva, u které kurz věštil prohru.
Zahraniční média si všímají především toho, jak hladce se podařilo Petru Pavlovi ve druhém kole porazit svého soupeře Andreje Babiše. Šéf ANO je podle nich ztělesněním populismu a oligarchů v politice, zdůrazňují i jeho nezvykle ostrou kampaň. Ve vysloužilém generálovi a někdejším vysokém představiteli NATO pak vidí záruku, že Česko nevybočí ze svého prozápadního kurzu. Vítězi už také blahopřejí představitelé dalších zemí, jako první přispěchala s gratulací slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Novým českým prezidentem bude zvolen Petr Pavel. Svou čtvrtou hlavu státu si Češi vybrali v přímé volbě, kde porazil expremiéra Andreje Babiše. Pavel úřad převezme od prezidenta Miloše Zemana, jemuž mandát skončí 8. března.
Kdy a v jaký přesný čas se konají české prezidentské volby 2023? Kdy se koná druhé kolo a kdo postoupil? Kdy a kde se otevírají volební místnosti? Jak volit, aby hlas nepropadl? Jak vypadaji volební průzkumy? Přečtěte si profily kandidátů. Koho z nich volit? Jaké mají kandidáti šance na zvolení? Jak si zařídit voličský průkaz? Jak funguje volební systém pro prezidentské volby v Česku? Jaká bývá volební účast? Kdy budou výsledky voleb? Kdy televize vysílá prezidentské debaty? Čtěte níže.
Na konci ledna vrcholí v Česku prezidentské volby. O pozici nového prezidenta svedou boj kandidáti Petr Pavel a Andrej Babiš. Jak vidí jejich šance sázkové kanceláře?
Proběhla poslení televizní debata mezi kandidáty na prezidenta Zaříznutí Prchala v profesní organizaci je pokrytecké. Marketing je za hranou roky Německý SAP zruší tři tisíce pracovních míst. Informoval o tom i českou pobočku Úspěch minoritářů ČEZ. Legislativní rada vládě nedoporučila část novely, která je měla obejít Dobré ráno! Je sedmadvacátý den roku, svátek má Ingrid. V tento den roku 1944 skončilo obležení Leningradu. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin
Kvůli údajným výhružkám vzdal Andrej Babiš (ANO) kontaktní kampaň, a tím pomalu i boj o Hrad. Čísla hrají proti němu od začátku druhého kola. Nedaří se mu tolik na sociálních sítích, neplní náměstí jako protikandidát a průzkumy i sázkaři favorizují jeho soupeře Petra Pavla. Zbývá mu už jen hledat alibi, proč to letos nevyšlo, a nakypřit si půdu pro jiné politické klání.
Výsledky prvního kola voleb určily, že se čtvrtým českým prezidentem stane buď expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, nebo generál ve výslužbě se zkušeností ve vedení NATO Petr Pavel. Byť se zdá, že se ve druhém, finálním kole nemohou utkat rozdílnější kandidáti, názorově se v mnoha oblastech shodují. Co o sobě navzájem říkají? Jaké mají škraloupy? Výsledky druhého kola voleb budou jistě zajímavé.