l159 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu l159, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Růst leteckého průmyslu, další kontrakty v oblasti elektronických systémů, vývoz těžkých vojenských automobilů a také ručních zbraní a munice. To je odhad letošní struktury exportu českého leteckého, obranného a bezpečnostního průmyslu.
KSČM žádá doplnit do programového prohlášení vlády formulaci, že se při vysílání vojáků do zahraničí bude řídit rezolucemi Rady bezpečnosti OSN. ANO a ČSSD chtějí dál jednat.
V mládí chtěl Giuseppe Giordo pilotovat stíhačky, nakonec je začal vyrábět. Ještě před rokem a půl řídil největší italskou leteckou firmu Alenia, nynější Leonardo. Ta je přímým konkurentem Aera Vodochody, do jehož čela přišel. Továrna oživuje vojenskou výrobu. Chce uspět s novými cvičnými letouny a také s bitevníky, které pomohly Iráku porazit islámské radikály. „V Aeru jsem našel jedinečné odborníky, kteří dokážou vyhovět východním standardům a zároveň si osvojili moderní západní znalosti. Je to velké ...
Státní letecké opravny chtějí rozšířit mezinárodní výcvikové centrum v Pardubicích. Dosavadní letadla L39 Albatros tam hodlají nahradit jejich moderními nástupci. Plánují nákup čtyř až osmi strojů.
O podpoře v boji proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS), o humanitární pomoci i o možnostech spolupráce při poválečné obnově země jednal český premiér Bohuslav Sobotka v Bagdádu se svým iráckým protějškem Hajdarem Abádím. Sobotka na návštěvu Iráku zavítal jako teprve druhý předseda vlády samostatné České republiky. V roce 2011 byl v této blízkovýchodní zemi tehdejší premiér Petr Nečas.
Ředitel Letiště Vodochody Martin Kačur má jediný úkol: dotáhnout k realizaci projekt velkého vzdušného přístavu pro nízkonákladové společnosti. Podle něj Praha nové letiště potřebuje, neboť stávající infrastruktura vyčerpá kapacity. „Nedovedu si představit, že budeme lidem rozdávat povolenky a určovat, kdo letos může letět,“ říká Kačur.
Do Iráku dnes z Česka dorazily první letouny L-159. Oznámil to ministr obrany Martin Stropnický. Armáda v rámci obchodu vyřadila celkem 15 nepotřebných strojů, ze kterých Aero Vodochody zkompletovalo 12 letadel pro irácké letectvo. Zbylé tři rozebralo na náhradní díly.
Pražské vojenské letiště ve Kbelích bude po více než dvaceti letech hostit letecký den.
Na ministerstvu obrany se rýsuje další obchod s Irákem. Vedle podzvukových letounů L-159 se irácká vláda zajímá také o bojové vrtulníky Mi-24 ruské provenience ze skladů leteckého opravárenského podniku LOM Praha. Státní firma by vydělala i na tom, že stroje je třeba zprovoznit.