lázně Bohdaneč - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lázně Bohdaneč, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Podpora lázeňství prostřednictvím slevových voucherů bude letos pokračovat v novém a pro větší podniky vstřícnějším režimu. Majitelé jednotlivých lázní budou moci čerpat v rámci všech programů až 47 milionů korun. Meziročně je to více než dvojnásobek. Program COVID – Lázně II schválila minulý týden Evropská komise.
Pandemická omezení ekonomiky naplno dostihla první větší hráče z řad lázeňského byznysu. Počátkem týdne požádal o ochranu před věřiteli tandem z branže mající zhruba pětiprocentní podíl na tuzemském lázeňském trhu.
Nepředstavitelná zpráva pro všechny milovníky lázní i pacienty. Podle Svazu léčebných lázní a jejího šéfa Eduarda Bláhy reálně hrozí českým lázním zánik. A to kvůli přetrvávající pandemii koronaviru. Svaz se tak nyní obrací na VZP a vládu ČR a prosí o pomoc. Žádá o zálohové platby i vyšší platby za ošetřovací den po opětovném rozjezdu. Lázně by také chtěly od státu podporu pro zaměstnance, kteří jsou nyní doma.
Miliardáři Marek Dospiva a Zdeněk Bakala mají za souseda malou firmu, která komplikuje realizaci jejich velkých projektů. Pozemky společnost získala rovněž v blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany.
Stárnutí naší populace i zvyšující se zájem lidí o zdravotní kondici bude posilovat význam lázeňské péče. Tvrdí to expředseda ČMKOS Jaroslav Zavadil, který byl do podzimu 2017 i poslancem. „Tento trend je potřeba podporovat zvyšováním úhrad od zdravotních pojišťoven,“ míní. Lázeňství se stalo po odchodu z politiky jeho pracovní náplní. Jako člena správní rady jej angažovaly Léčebné lázně Bohdaneč a Lázně Teplice nad Bečvou.
České zdravotní pojišťovny vydaly loni na lázně meziročně o 3,6 procenta více. Oproti roku 2013, kdy stát výdaje na lázně výrazně utlumil, byly loni platby pojišťoven do lázní dvojnásobné.
Bývalí členové představenstva společnosti Key Investments (KI) mají jít na tři až pět let do vězení. Důvodem je pochybné spravování peněz klientů firmy, při němž vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun. Rozhodl o tom pražský městský soud.
Dva bývalí manažeři společnosti Key Investmensts dnes odmítli obžalobu v kauze podivného obchodování s cennými papíry, kde podle státní zástupkyně přišlo 45 poškozených subjektů nejméně o 873 milionů korun. Bývalý předseda představenstva Daniel Brzkovský tvrdil, že firma nezvládla svůj obchodní model.
Pražský městský soud dnes začal řešit případ tří bývalých členů představenstva investiční společnosti Key Investments. Podle obžaloby způsobili 45 subjektům škodu přes 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Trojici hrozí za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže až osm let vězení.
Odvolací Vrchní soud v Praze potvrdil zamítnutí žaloby Lubomíra Bažanta a jeho sestry, kteří protestovali proti vyvlastnění svých pozemků pro stavbu dálnice D11. Sourozenci požadovali zrušení vyvlastnění 3500 metrů čtverečních nedaleko Praskačky na Královéhradecku, se státem chtěli jednat o prodeji za vyšší cenu. Tvrdili, že podmínky pro vyvlastnění nebyly splněny a že stát porušil jejich ústavní práva. Spor trval přes deset let, dnešní rozsudek je pravomocný.