leica112 or panasonic - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu leica112 or panasonic, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost Panasonic rozšiřuje svou výrobu v Plzni a nově si pronajala budovu v Panattoni Parku Pilsen West II, která má sloužit pro výrobu a skladování řídicích desek pro klimatizační zařízení a tepelná čerpadla vyráběná v České republice. Důvodem je velký zájem o tato zařízení napříč Evropou, uvádí Panattoni v tiskové zprávě. Projekt financuje skupina AEW Europe.
Česká firma SCT Cell Manufacturing (SCTbio) míří na pařížskou burzu cenných papírů Euronext. Firma je součástí biotechnologické divize finanční skupiny PPF, kterou ovládá rodina Kellnerových. Divize PPF Biotech vloží aktiva firmy do francouzské účelové akviziční společnosti eureKING. Po dokončení transakce získá PPF v eureKING menšinový podíl.
Ambiciózní čínský start-up Gotion High Tech oznámil, že by měl od příštího roku spustit masovou výrobu údajně průlomové baterie. Podnik, v němž drží největší vlastnický podíl Volkswagen, tvrdí, že akumulátor L600 složený z lithia, manganu, železa a fosfátu (LMFP) pojmenovaný Astroinno má umožnit dojezd elektromobilu až tisíc kilometrů na jedno nabití.
Díky vynalézavosti a odvaze dosáhl Camille Janatzy před 45 tisíci dny životního počinu. Jako první člověk na světě dokázal belgický automobilový závodník, konstruktér a byznysmen 29. dubna 1899 překonat tehdy nepředstavitelnou rychlost sto kilometrů v hodině. Co víc, povedlo se mu to vlastnoručně sestrojeným elektromobilem. O století a čtvrt později by pýcha vycházející ze schopnosti akčního řízení stovkou za hodinu svědčila mnohem spíše o duševní poruše než o mimořádných konstruktérských a šoférských ...
BYD, Dongfeng, Geely, NIO a další. Evropský zákazník o čínských výrobcích elektromobilů možná ještě ani neslyšel, ti však mají ambice i potenciál pevně se usadit na trzích starého kontinentu. Na rozdíl od dřívějších neúspěšných pokusů se nabízené nebo chystané modely často vyznačují lákavým poměrem ceny a kvality, vyspělou technologií, vysokými bezpečnostními standardy i líbivým designem.
Většina nejdůležitějších tuzemských hráčů na trhu tepelných čerpadel zahájila stamilionové až miliardové investice, které jim umožní řádově zvýšit výrobu. Návratu domácností k plynovým kotlům se neobávají, dlouhodobá poptávka po čerpadlech je podle nich vzhledem k politice Evropské unie zajištěná.
Přetéká vaše skříňka v koupelně nejrůznějšími zastřihovači a dalšími zkrášlovači, bez kterých distingovaná mužnost snadno vybledne? Možná je načase poohlédnout se po moderním přístroji, který se o vás postará komplet. Přesně takové myšlenky pravděpodobně měli i inženýři japonské společnosti Panasonic, když navrhovali přístroj, který dost možná brzy změní náhled na péči o pánské tělo.
Společnost SpaceX miliardáře Elona Muska rozšiřuje služby své divize Starlink o internet na paluby letadel. Služba Starlink Aviation nabízí anténu za jednorázový poplatek 150 tisíc dolarů (3,8 milionu korun) a za připojení klient zaplatí 12 500 až 25 tisíc dolarů.
Společnost Panasonic bude investovat postupně do roku 2026 zhruba 145 milionů eur (přes 3,5 miliardy korun) do svého závodu v Plzni. Výrazně posílí výrobu tepelných čerpadel vzduch-voda, po nichž je teď v Evropě veliká poptávka. Do fiskálního roku, který končí v březnu 2026, chce zvýšit roční výrobní kapacitu na 500 tisíc jednotek, oznámila centrála Panasonic Corporation v japonské Ósace.
Diktuje Tesle i mocnému koncernu Volkswagen. Také na jeho bateriových článcích závisí mimo jiné výroba enyaqů, nejdražších škodovek. Čínský obr Contemporary Amperex Technology Limited (CATL) v uplynulé dekádě postupně ovládl světový trh s bateriemi do elektromobilů. Zkoncentroval však až příliš moci. Uvědomují si to jak západní automobilky, tak čínský režim. Obě strany mohou s dosavadní dominancí jedné z největších čínských firem zatřást. Z investic Západu do zajištění soběstačnosti může výrazně těžit i ...